Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
edepyahu

Edep-Ya-Hu ...

Eski 08-05-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Edep-Ya-Hu ...

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Bayezid-i Bistami (ks) kabristanda çok dolaşırdı Bir gece yine kabristanda gezerken,gece bekçisi elindeki sopayla kendisine vurdu Bayezid (ks) '' Lahavle vele kuvvete '' dedi Bekçi bir kaç kere daha vurunca sopa kırıldı Hazret eve dönünce talebelerine sopanın fiyatını sordu O kadar parayı bir keseye koyarak ,bir miktarda tatlı hazırlayıp bir talebesiyle o bekçiye gönderdi Ayrıca bir de mektup yazarak bekçiye vermesini söyledi Mektupta söyle yazılıydı:

''Muhterem bekçi, belki beni hırsız sanarak dövdün Kabahat bendedir Gece kabristanda gezmeseydim beni bilmeden dövmezdin Sopanın kırılmasına ben sebep oldum Gönderdiğim parayla kendine bir sopa al! Sopanın kırılmasına duyduğum üzüntünün kalbimden gitmesi için de yolladığım tatlıyı ye! ALLAH Teala'nın selamı üzerinde olsun''

Bekçi mebtubu okuyunca ,gelip özür dileyerek tövbe etti Onunla birlikte bir kaç bekçi daha bu büyük velinin sohbet meclisine girip terbiye aldılar

EDEP-YA-HU

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com