Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
buldu, haldun, sahibini, taner, ödülü, öykü

Haldun Taner Öykü Ödülü Sahibini Buldu

Eski 08-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Haldun Taner Öykü Ödülü Sahibini Buldu

2008 Milliyet Haldun Taner Öykü Ödülü, ''Ayna Çarpması'' adlı eseriyle Murat Özyaşar'a verildi

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde düzenlenen törende konuşan Seçiciler Kurulu Başkanı Doğan Hızlan, Haldun Taner’in yazar olarak öykülerindeki kişiler gibi bir insan olduğunu ve son derece alçak gönüllü bir karakteri bulunduğunu söyledi

Haldun Taner’in aynı zamanda iyi bir tiyatro ve kabare yazarı olduğunu ifade eden Hızlan, ’’Bu seneki yarışmaya çok kaliteli öykü kitapları katıldı Ve bu sene ödülü genç bir yazar aldı Kendinden önceki ustaları okumuş genç bir yazar’’ diye konuştu

Milliyet Ödülleri Yönetmeni Nail Güreli de bu yılki ödülün Murat Özyaşar’a ’’anlatımındaki duruluk, özgün bir dil yaratma becerisi ve atmosfer yoğunluğu’’ nedeniyle verildiğini belirtti

Güreli, bu yarışmaya her yıl 100’ün üzerinde katılımın olduğunu, geçen yıl ise rekor sayıda bir başvurunun gerçekleştiğini anlattı

Doğan Gazetecilik Pazarlama ve İş Geliştirme Grup Başkanı Tijen Mergen ise Haldun Taner Ödüllerinin bu yıl 22’ncisinin verildiği ve yarışmanın artık kurumsallaştığını dile getirdi

Bu ödülü daha önce Murathan Mungan, Kürşat Başar gibi yazarların da aldıklarını hatırlatan Mergen, ’’Bu yıl 124 başvuru oldu Bu 124 sanatçı bizim için çok önemli Onlar bizim için bir umut ışığı’’ dedi

Haldun Taner Öykü Ödülü’nü kazanan yazar Murat Özyaşar da böylesine bir ödülü almış olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu, adının Haldun Taner’in adıyla yan yana yer almasının kendisi için büyük bir onur olduğunu dile getirdi

2008 Haldun Taner Öykü Ödülü’nü ’’Ayna Çarpması’’ adlı kitabına layık gören jüri üyelerine teşekkür eden Özyaşar, Haldun Taner’in öykücülüğü karşısında ’’ceketini bir kez daha saygıyla iliklediğini’’ sözlerine ekledi

Özyaşar’a ödülünü, Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan verdi

MURAT ÖZYAŞAR

Murat Özyaşar, 1979 yılında Diyarbakır’da doğdu

Ergani Anadolu Öğretmen Lisesi’ni yatılı okuyan Özyaşar, Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi

Özyaşar’ın öyküleri, Varlık, Kitaplık, Adam Öykü, Notos Öykü, İmge Öyküler gibi dergilerde yayımlandı

Özyaşar, ’’Ayna Çarpması’’ adlı eseriyle 2009 Yunus Nadi Öykü Ödülünü de kazanmıştı

AA

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com