Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kapanmak

Nasıl Kapanmak Bu:???????

Eski 08-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

sanırım kış gunlerını daha çok sevıyorum çunku daha az açık göruyorum yolda çeşit çeşit kapanmış gıbı gözuken kızlar ama sadece başı kapalı üzülüyorum

daracık ve midi etek şemiginden bır karış yukarda kalmış etegın boyu başını kapatmış ama gerdanı gözukmekte

hele son gunlerde artan şal modası bazıları çok guzel takıyor ama bazıları ise boynu,kulaklarını gözukuyor tarz olsun diye igne de kullanmıyorlar ve küpesine kadar he şey gözukuyor sık sık düzetlmesı lazım tabı buda bellı bır sureden sonra mumkun olmuyor sanırım

fakir kol boytunda olan tül tunıkler içi bellı kolları dirsegıne kadar meydanda resmen etek uzun ve bol, baş tamam guzel kapanmış ama kollar yarıya kadar açık

bır zamanlar tesettur kıyafet üreten bır çok fırmada artık tesettur kıyafetı bulmak zor hele pardüselerde yaptıkları abartı detaylar çok dikkat çekıcı unsurar

tulden yapılan tunıkler, yarım etekler bunları moda yapanları allah kahretsın diyorum yapanıda yaptıranıda

ve almak katkıda bulunmak küfre destek olmak oluyor bır suredır kendıme kıyafet almak için bakınıyorum ancak aradıgım şekılde bır kıyafetı bulamadım ve daha iyi daha asil olan kıyafetı gıymeye karar verdım imrenerek bakıyordum ferace gıyenlere inş yakında gıyecegım

moda moda derken yoldan çıkarmasın rabbım

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-03-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Bu insanlığın kanayan yarası Yaraları kaşımayı sevmem ama gerçekten söylenenlerin tamamı haklılık Sadece bayanlar için değil bu esas erkekler içinde geçerli Kapanmak bayanlar gibi erkeklere de getirilmiş Erkeklerimizde ne yazık ki dikkat çekmek için neler giyiyorlar Burda esas olan vücüdunda örtülmesi değil Örtülmek 1Kural Ancak örtülü olan insanlarımızında nasıl davrandıkları ortada Edep aslında insanın ahlakıyla alakalı Burdaki esasın 2si yüreğinle Mevlaya kapanabiliyor musun Fiziğin 1Kapanma 2Kapanma olan o yüreğinle Mevlaya kapanabiliyor musun İçinden hiçbir fitne fesat geçirmeden kapanabiliyor musun Yüreğinden komşun için bir kötü hissiyat geçmemesi Bunlarla birlikte Allah a kapanabiliyorsan o zaman işte en güzel kapanmayı yaptın demektir Hassasiyetiniz için teşekkürler Paylaşımınız için ayrıca teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-03-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Selamün Aleyküm

Malesef kardeşim hepimizin yakındığı

çok hassas önemli, ve de çok tehlikeli bir durum

Allah akıl fikir versin

Bende şunu anlamıyorum ama gerçekten anlamıyorum

şimdi başını bir örtüyle kapatıyor ya

Peki hiç sormuyormu bu sıcakta ben bunu neden takıyorum

Madem takıyorum bunu şartları nedir

Amaç bedeni tesettüre bürünmekse

bune tesettür bu ne dar elbiseler bune baş örtü bune diz altı etek

bu örtü bune duaklardaki boyalar

bune tesettür bune toplu ayakkabılar ile 1 km öteden ayak seslerini işitircesine yürümek

buna aslında erkeğinde kadınında çok dikkat etmesi gerekiyor

Yoksa Allah teala korusun

ayeti kerime mealinde şöyle buyurmuyormu Rabbimiz;

Ey insanlar Rabbinizin EMİRLERİNE uygun yaşayın, babanın çocuğa fayda veremeyeceği, çocuğunda babasına fayda veremeyeceği bir günden korkun şüphesiz ki Allah ın vaadi gerçektir Dünya hayatı sizi asla aldatmasın o çok aldatıcı (şeytan ve dostları)da sizi Allahın affı ile sakın aldatmasın Günaha daldırmasın ibadetlerden alıkoymasın

selam ve dua ile

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-03-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

muhafazar moda işte her şey bu iki kelıme ile başlıyor MODA herşey gıymek serbest gıbı algılanıyor ayrıca çok farklı gıyınmek, tarz yaratmak ( "yaratmak" yaratmak sadece allaha mahsustur ancak bu kelıme artık o kadar çok kullanılıyorki) farklı olmaya, tarz yapmaya öyle buyuk bır özentı varki
ve muhafazar moda tarzında genç kızların açtıkları bloglar içler acısı takıp ettıklerım var şaşırıyorum ve mankenlerı aratmayacak pozlar pekı bır kadın resmını internet sayfalarına koymak 32 diş meydanda sırıtarak resım çektırmke uygun mu? bunun neresı islama uygun cevap bız modernız artık moda böyle

ahh ahh zamanın genç kızlarımız vardı okul kapısında başörtusunden dolayı atılan çene üstunden baglanmış buyuk eşarplar, bol tesetturler şimdi onlardan görmek mumkun bıle degil yolda gördugum bazı g

ben dıyorum farklı olmak, ilginç olmak gıbı istegım yoknormal gıyınmek ve normal olmak istıyorum sanırım artık normal olan farklı olacak bu gidişle

bundan 3 sene önce uygun kıyafet aldığım magazanın önunden geçerken vıtrıne koyulan hiç bır kıyafetın örtunmeye uygun olmadıgnı göruyorum artık pardüseleri bile fakır kol yapmışlar üstune 400 etıket koymuşlar moda adına alıp gıyen kızlarımız

makyaj maymunlaşmış suratlar fondetenden görunmeyen tenler pekı bunun saglıga zararı yok mu? söylesen bır şey olmaz derler emınım

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com