Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Siyasal Bilgiler / Hukuk

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dair, değişiklik, görev, jandarma, teşkilâti, yapilmasina, yetkileri, yönetmeliğinde, yönetmelik

Jandarma Teşkilati Görev Ve Yetkileri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapilmasina Dair Yönetmelik

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Jandarma Teşkilati Görev Ve Yetkileri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapilmasina Dair Yönetmelik

JANDARMA TEŞKİLATI GÖREV VE YETKİLERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

JANDARMA TEŞKİLATI GÖREV VE YETKİLERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

Bakanlar Kurulu Karar Tarihi - No : 19/09/2005 - 2005/9428
Resmi Gazete Tarihi : 11/10/2005
Resmi Gazete Sayısı : 25963

**Ekli "Jandarma Teşkilatı Görev ve Yetkileri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"in yürürlüğe konulması; İçişleri Bakanlığı'nın 13/9/2005 tarihli ve 2586 sayılı yazısı üzerine, 2803 sayılı Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanununun 24 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 19/9/2005 tarihinde kararlaştırılmıştır**

Madde 1 - 3/11/1983 tarihli ve 83/7362 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Jandarma Teşkilatı Görev ve Yetkileri Yönetmeliğinin 177 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir
"a) Kara Harp Okulunu bitiren subaylardan doğrudan Jandarma sınıfına ayrılanlar ile Jandarma sınıfına sözleşmeli subay olarak alınanlar, Jandarma Subay Okulunda meslekî öğrenim ve eğitime tabi tutulurlar Ancak, lüzum görülen hallerde Genelkurmay Başkanlığının uygun görmesi ile Jandarma Subay Okulunda öğrenim ve eğitime tabi tutulmadan veya bu öğrenim ve eğitimde iken Jandarma Komando Birlikleri, Jandarma Sınır Birlikleri ve Jandarma Eğitim Birliklerine atamaları yapılabilir Bunlar, Jandarma Subay Okulunda göremedikleri veya eksik kalan meslekî öğrenim ve eğitime sonradan tabi tutulurlar Bu bent kapsamındaki öğrenim ve eğitim süresi, niteliği ve değerlendirme usul ve esasları ile diğer ayrıntılar özel yönergesinde gösterilir"

Madde 2 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer

Madde 3 - Bu Yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür

Kaynak: mevzuatadaletgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com