Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
açılış, teknik, üniversitesi, yıldız

Yıldız Teknik Üniversitesi Açılış

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yıldız Teknik Üniversitesi Açılış

okundu

TBMM Başkanı Köksal Toptan, Hiç kimse endişeye kapılmamalıdır Türkiye'nin, cumhuriyetin temel niteliklerinden bir adım geriye gitmeye ne niyeti olabilir, ne de böyle bir kararı almayı kimse düşünebilir dedi

Toptan, Yıldız Teknik üniversitesi'nin yeni akademik yılı açılış töreninde basın mensuplarının yeni hazırlanan anayasa taslağı ve gündemde olan türban tartışmalarına yönelik sorularını cevaplandırdıOrtada henüz üzerinde tartışılacak bir anayasa metninin olmadığını dile getiren Toptan, Herkes kabul etmelidir ki Türkiye, yeni, modern ve sivil bir anayasa yapmalıdır Bu konuda hazırlıklar da vardır O nedenle son zamanlarda yapılan tartışmaların belli bir noktaya inhisar ettirilerek, oraya yoğunlaştırılarak yapılmasını doğru bulmuyorum TBMM'ye bu öneriler geldiği zaman Meclis bunun gereğini yapar Hiç kimse endişeye kapılmamalıdır Türkiye'nin, Cumhuriyetin temel niteliklerinden bir adım geriye gitmeye ne niyeti olabilir, ne de böyle bir kararı almayı kimse düşünebilir dediToptan, beklemek gerektiğini, tüm tartışmaları sonunda değerlendirmenin doğru olacağını belirterek, TBMM önüne böyle bir şey geldiği zaman hiç kimse endişe etmesin ki herkesle konuşarak, bütün sivil toplum kuruluşlarıyla istişare ederek konuyla ilgili çalışma yapmış olan kuruluşlara ve kişilere müracaat etmek suretiyle Türkiye için, modern bir Türkiye için, 2023 vizyonunu önüne koymuş bir Türkiye için gereği neyse, yakışanı neyse TBMM onu yapar dedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com