Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
padşahlara, sövdük

Padşahlara Niye Sövdük?

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Padşahlara Niye Sövdük?

İstanbul Lalelide Koca Ragıp Paşa İlkokulu beşinci sınıftayız,1950 li yıllar,Yurttaşlık Bilgisi dersine okul müdürü Seyfi Çaçur geliyor,hiç unutmuyorumAdam,padişahları yerden yere vuruyor,şöyle bir şey de anlattı"Padişah İkinci Abdülhamit,ülkede YILDIZ kelimesi kullanmayı yasaklamış,çünkü kendisi Yıldız sarayında oturuyormuşBizim müdürün babası veya dedesi,bakkaldan yıldız şehriyesi istedi diye,ayağına taş bağlayıp,sarayburnundan denize atmışlarİlkokul öğrencisisiniz ve böyle bir olay duyuyorsunuz,ne düşünürsünüz?

Aradan yıllar geçti,çocukluk dönemi gerilerde kaldı,az çok bir şeyler okuduk,düşündük ki,o sıralarda yıldız şehriyesi diye bir şey yokMüdürün yalan söylediği kanaatine vardım

Aradan yine yıllar geçti,Eğitim Fakültesinde Tarih okuyoruzHocanın birine sordum"Hocam bizler padişahlara söve söve büyüdük,ama şimdi siz,padişahların hiç de kötü insanlar olmadığını anlatıyorsunuz,bu ne iş,adamlar mezarda mı iyileştiler?" diye sorduğumda "O zamanlar cumhuriyet yeni kurulmuştu,rejim henüz oturmamıştı,onun için öyle konuşmak gerekiyordu,öyle konuşulmuş,ama bugün rejim iyice oturduğu için,doğruları konuşuyoruz"dedi

Peki iyi güzel de,ben tarih okuduğum için doğruları öğrendim,ya bizim tarih okumayan nesil,padişahları hala kötü bilmeyecek mi?

Alıntı Yaparak Cevapla

Padşahlara Niye Sövdük?

Eski 07-26-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Padşahlara Niye Sövdük?

Kutsi çil kardeş desene boşuna osmanlı hala körü körüne kötülenmiyor Zaten dünyada atasına söven tek milletiz
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com