Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorutrigliserid tedavisi omur boyu surer mi

Soru:"Trigliserid Tedavisi Omur Boyu Surer Mi?"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Trigliserid Tedavisi Omur Boyu Surer Mi?"

merhaba dr bey geçen hafta yaptırdığım tahlillerde hdl 47,chol 175,ldl 44,tg 417,akş 91,tsh 332 çıktı 30 yaşında bir bayanım ben annemde şeker tansiyon tg hepsi var yaşıma göre tg değeri çokmu yüksek şu an lipanthyl kullanıyorum ben çikolata mayonez makarna gibi şeyleri çok severim bunları artık yiyemeyecekmiyim çok kötü hissediyorum kendimi bu hastalığın tedavisi nasıl oluyor ömür boyu sürermi
DoçDr M Akif BUYUKBESE

03 23:50:55

ideal kilonuza hekim kontrolunde ulasmalisiniz Vucut kitle indeksi 25in altinda olmali Bu boy ve kilo ile hesaplanabilir Internetten de bulabilirsiniz Ayrica dogru beslenmelisiniz annede diyabet ve yuksek triglseridinizin olmasi diyabet icin sizi riskli kilar o uzden ogtt yani seker yukleme testi yararli olacaktir Trigliserid 400 un uzerinde olunca pankreasta iltihaplanma riski tasir ilaci yok karna aksam alamanizi oneririm Bol su icin trigiseridde genetik ozellik te ayrica olabileceginden once aylik sonra yillik kontroller uygun olur Cikolata yenebilir anacak abartmadan, Trigliserid normallesene kadar asiri seker tuketimi olmamali Caya seker atmamak gibi Az ve sik besin tuketimi hem vucuda yuklemneyi onler hem de istahi biraz keser Yemeklerde tuzu da hafif azaltabilirsinizSonuc alacaksiniz

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com