Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorukarında şişlik ve ağrı

Soru:"Karında Şişlik Ve Ağrı"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Karında Şişlik Ve Ağrı"

Merhaba, (27-Erkek) (Boy:172, Kilo:73)
Benim şikayetim, uzunca bir süredir (en az 2-3 yıl) devam eden karında şişkinlik Bunun yanında zaman zaman sağ kasığa yakın bir bölümde ağrı oluyor 3 yıl öncesinde benzer bir şikayetle ürolog ve gastroenterolog hekimlere göründüm Tahlil, film ve ultrason sonuçlarında varılan sonuç, kas ağrısı olabileceği yönündeydi
Benim farkettiğim kadarıyla, soğuk günlerde, karnımda gazın arttığı dönemlerde bu ağrı-sancı daha da artıyor Buna benzer bir şişkinlik şikayeti olan bir arkadaşım, barsak parazitlerinin neden olabileceği, kendisinin de Flagyl adlı ilacı kullanarak bu rahatsızlıktan kurtulduğunu söyledi
Tavsiye eder misiniz? Herhangi bir yan etkisi var mıdır? Ya da tavsiye edeceğiniz başka birşey var mıdır?
Şimdiden teşekkürler

DoçDr Yusuf AKCAN

13 15:14:01

barsak gazları sebebpleri arasında parazitler, aşırı bakteri çoğalması, irritabl barsak sendromu gibi durumlar vardır bunlar için bazı tetkiklerin tamamlanması gerekmektedir dışkı incelenmesi ve kolonoksopi gibi sizde sağ tarafta olduğu için kolonoskoopi gerekir sol taraf sadece olsaydı eblki fleksibl sigmoidoskopi yeterli olabilirdiincelemeleri tamamlamadan ilaç almanız önerilmezmuhtemel tanılarınız çok çeşitli olduğu için öncelikle tetkik olmanız daha iyi olur

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com