Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
istiyorum, oynamak

Ben Oynamak İstiyorum

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ben Oynamak İstiyorum

Ben Oynamak İstiyorum - Emine UYSAL yazıları

Muşamba örtülü tahta masada dört kişi oturmuş, muhtarı bekliyorlardı Bekleyenlerin ikisi, yaşını başını almış adamlardı Diğeri, sürekli yere bakan suskun bir gençti Birisi vardı ki masada, bütün bu kalabalık onu görmek için toplanmıştı Odaya giremeyenler, pencere önünde birbirlerini itip kakıp duruyorlardı

Görmek istedikleri kişi ise, on üç yaşına gireli iki ay olmuş küçük bir kız çocuğuydu Zeynep’ti seyrettikleri gelin Zeynep; bukle bukle sarı saçlarıyla, korkuyla bakan ela gözleriyle, hayata direnmeye çalışan çelimsiz vücuduyla orada neden bulunduğunu idrak edemeyecek yaştaydı henüz

Sokaktaki arkadaşlarıyla oyunlar oynamak, okula gitmek istiyordu İstiyordu da ona soran yoktu ki; “sen ne istiyorsun?” diye Etrafındaki büyükleri, Zeynep’in en baştan yazılan kaderini yeniden yazmaya taliptiler sanki Hâşâ! Kendilerini Tanrı mı sanıyordu bu insanlar(!) Hayat; Zeynep’in hayatı değil de kendi hayatlarıymış gibi yön verip evirip çeviriyorlardı Hiç kimse sormamıştı Zeynep’e; “evlenmek istiyor musun?” diye

Üzerinde eğreti duran gelinliği ile yüzüne sürülen boyalarla kendisini sirk maymunundan farksız hissediyordu o an Zeynep Neyi merak edipte toplanmıştı bunca insan? Kadınlar gününde bir çocuğun katledilişini mi? Kaybolan ümitlerini, yok edilen düşlerini mi? Neden Zeynep ve Zeynep gibiler kendi hayatını kendileri seçemiyor, neden istemedikleri hayatı yaşamaya zorlanmışlar ve hâlâ zorlanıyorlardı?

Birden kalabalıkta bir uğultu başlamış, beklenen konuk, elinde dolaştırmaktan eskittiği kara kaplı nikâh defteriyle odaya girip masadaki yerini almıştı Defterini açtı ve Zeynep’e dönerek sordu:

“Mehmet kızı Zeynep; Mustafa oğlu Kamil’i kocalığa kabul ediyor musun?”

Zeynep; utangaç yüzünü yerden kaldıramadı Muhtar’ın sözlerine de aldırmadı Muhtarın birinci, ikinci ve ancak üçüncü soruşunda, kenarda dikilen babalığı usulca masaya yanaşıp, kimseye çaktırmadan Zeynep’in bacağına kuvvetli bir çimdik attı Zeynep, uykudan uyanır gibi kısık bir sesle, “evet” dedi Kalabalıkta bir alkış tufanı koptu O gün; sekiz mart Dünya Kadınlar Günü’ydü

Zeynep kadın olunca anladı(!)

SEKİZ MART SIZISI

Bir çocuk gelir gözlerimin önüne

Nikâha zorlanmakta…

Aklı?

Yarınki oyunda

Saklanacak daha iyi bir yer bulmakta…

Fikri(!)

Onun fikri yok ki…

Emine UYSAL

832011

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com