Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anneden, anneye

Anneden Anneye

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Anneden Anneye

Anneden Anneye Hikayesi - İclal Aydın Köşe Yazısı - İclal Aydın Yazıları

Bir şey rica ettim, sadece iki adet geri dönüş oldu Sadece iki kişi "Tamam ben yardım etmeye hazırım" dedi Perşembe günü yazımın sonunda bir not vardı Gözden mi kaçtı, ne oldu? Baştan başlayalım isterseniz

Ülkemiz biliyorsunuz işte, her geçen yıl biraz daha yoksullaşıyor sanki Oysa dünkü gazetelerden birinde farkında olmadan yıllık gelirimizin kişi başına düşen miktarında 600 dolarlık artış olduğuna dair bir haber vardı Hayret! Hakikaten hiç fakında değilim Oysa ben tersine şahit oluyorum sürekli Öğretmen, emniyet görevlisi, asker, bir dolu memur aileden aldığım haberler gittikçe çaresiz kaldıkları yolunda O mektuplar ne kederler taşıyorlar bir bilseniz Kimi bordrosunu gönderiyor, kimi kredi mektuplarını Bebek bekliyor kimileri Her çocuk kısmetiyle gelir denir ama bazen sadece bir avuntu mudur diye düşündürüyor bu beni Çocukları için hazırlık yapamıyorlar Bu bir anne babayı en çok kahreden şeydir, tahmin eder ya da bilirsiniz ki Eksik olmayın, bana bir dolu güzel şeyler yolladı bazılarınız Yazılarımda ve katıldığım programlarda sık sık "ihtiyacımdan fazlasını başka annelerle paylaşacağımı bu konuda bana hak verceğinize inandığımı" söyledim Paylaştım ve paylaşıyorum da Ama benim imkânlarım her gün bana gelen mektuplardaki istekleri karşılayabilecek kadar büyük değil ne yazık ki Ne yazık ki değil Yazılarımda adları sıkça geçen arkadaşlarım Meral, Songül, Hepgül, Gül ve ben kendi çocuklarımızın kullandığı eşyaları bir sonra doğana devrederek destek olduk biribirimize Çocuk arabasından tutun da, anakucağına kadar bir sürü az kullanılmış eşya kaç çocuk büyüttü Şimdi Zeynep'i, beş ay sonra Veda'nın bebeğini, sonra kısmet olursa ikincileri büyütecek

Demek istediğim şu; Türkiye'nin dört bir yanında birbirimizi tanımasak bile bizi bir araya getiren bir yol var O yolda hepimiz bir diğerimizin kız kardeşiyiz Arkadaşıyız Bebek eşyaları ne kadar eskiyebilir ki? Kullanmadığınız bebek ve çocuk eşyaları, giysileriyle başka anneleri güldürebilirsiniz Dün Kırşehir'den Ali Rıza Bey "Elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım" diye aradı Seray Kaya hanımefendi iki çocuğunun telaşına tanımadığı diğer bebeklerin üzüntüsü eklenmiş bir şekilde arayıp "Benim paketim hazır bile" dedi Sarıyer Rotary Kulübü üyeleri bu kampanyada seve seve var olacaklarını ilettiler Gönderecek bir eşya yoksa, en büyük yardımınız bir paket bebek bezi bile olabilir ki en büyük masraf kapısı da budur Ben elimden geleni yapmaya hazırım Mahzun anneleri güldürmeye var mısınız? Onları yalnız bırakmayalım Arayın beni Yazın bana Elektronik posta atın

NOT: Bugün öğleden sonra saat 1500 ile 1700 arasında Türkiye Yayıncılar Birliği'nin organize ettiği İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı CNR EKPO'da Epsilon Yayınevi standında şişman şişman kitap imzalıyor olacağım Sezonu açtık, hadi hayırlı olsun hepimize Orada görüşürüz

İclal Aydın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com