Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilir, gönlün, paşa

Paşa Gönlün Bilir

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Paşa Gönlün Bilir

Paşa Gönlün Bilir Yazısı - Paşa Gönlün Bilir Filiz Çelik - Filiz Çelik Yazıları

Paşa gönlün bilir Ey suskun mecnun!

Bir yalan da sen ol ,bir zaman da sen ol Gül çağında yık yak herşeyi dönüp arkana bile bakma umarsızlığın alaca gölgesinde bir hüzün ayini de sen ol Bil ki kader ansızın seni de yakalar Kendi kuytunda kalırsınİnce bir sırat olur yalnızlığın Kim bilir belki de Araf'ta sonsuza dek beklersin

Ve hiç bir zaman bilemezsin ki yüreğimdeki soyut ve yangın çiçeğin gözyaşı yangınlarının seni sonsuza değin yakıp da kül edmeceğini ve bilemezsin ki ,boynumun bükül-müşlüğünü bilemezsin işte

Paşa gönlün bilir ey suskun Mecnun!

Seven yüreğimin tazyiki altında ezilmekten bir an olsun korkmaAsla hakkını gasp etmedimElime değmeyen ellerinin ,gözüme değemeyen gözlerinin şafaklarında sabahladımBil ki ruhumun deli yüreğimin hiç bir mahrem sırrı hiçbir yürekte ifşa olmaz Kimse okuyamaz yüreğimi bundan böyle!

Oldurmak mı haşa ! Olmayana Ağlamaktı ,olmayana yanmaktı benim kisi bana hiç gelmeyeni beklemekti ,yosun tutmuş denizin taşlarına bakarak ,sırtımı sıvası dökülmüş duvarlara yaslayarak duman altı olmaktı çaresizliğinde kuytu gecelerin, olmasa da umut etmekti

Ben kimim? Neyim ?Neredeyim ve düşünüyorum ?Şu an ne yapıyorum?Evet,önemi arz olunmayan bir yalnızlık-tımKaç kez intihar etti güneş ,kaç kez yıldız kaydı yüreğimin ütopyasında bilemezsin

Yüze gülmek bir parçacık da olmak güzeldir değil mi ?Bölünmüş yasaklı sevdalarından selama durmak ve avuntusuz hesaplar içinde avutmaya çalışmak Yetinmesini bilirmisin demek güzeldir değil mi?

Ne mantıkla ne de hayal ile bir araya gelmem merak etme Dokunmam gönül hücrene Sen çıkabildiğin kadar çık umudun doruklarına ben olmayan bütün sevdaları akla yüreğinde Boşverilmişliğim bir kez daha vursun yüzüme bir kez daha kanasın yüreğim

Bu kanayan yara g'özde toprakla son bulacak Belki bir fatiha ısıtacak ruhumu sen tarafından

Kabrimde güller açacak Kimbilir belkide geldiğin ilk ve son gün olacak Sonsuzluğumun yanına

Sen rahat ol Her zaman gül Sarmala sevdiklerini yüreğine hep sev hep sevil

Ey suskun Mecnun!

Dünya durdukça sen çok yaşa ,elemlerden uzak gökyüzü kadar ferah umut kadar gerçek okyanus kadar büyük kalbinle İncilerin dökülmesin gözünden G'öze dokunan bir incinin en g'özde yanısın sen

Sevilmek kadar güzel sevmek kadar özelsin

Filiz Çelik

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com