Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Salata & Meze

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kıvırcıklı, patates, salatası

Kıvırcıklı Patates Salatası

Eski 06-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kıvırcıklı Patates Salatası

Kıvırcıklı Patates Salatası Tarifi - Kıvırcıklı Patates Salatası Nasıl Yapılır - Kıvırcıklı Patates Salatası Malzemeleri

Kıvırcıklı Patates Salatası İçin Gerekli Malzemeler;

5 adet patates

3 adet taze soğan

4 yaprak kıvırcık veya marul

yeteri kadar nane ve maydanoz

tuz,

limon suyu,

zeytinyağı ve pulbiber isteyen içine kornişon turşu da ilave edebilir

Kıvırcıklı Patates Salatası Hazırlanışı;

İlk etapta patatesi haşlıyoruz ben kabuklarını soyup küp şeklinde kesip haşlıyorum hep çabuk pişiyor hemde daha sonra sıcak sıcak kesmek zorunda kalmıyorum

İyice yıkayıp sirkeli suda beklettiğim yeşillikleri ince ince kıyıyorumServis kabına alıp haşlayıp yıkadığım patatesleri üstüne hemen döküyorum bu sebzelerin sert bir şekilde ağıza gelmesini engelliyorYerken daha yumuşak oluyor isteyen patatesi soğutup yeşilliklerin üstüne dökebilirPatates sıcakken istediğiniz kadar limon suyu(ben ekşi sevdiğimden 2 tane sıktım),tuz,pulbiber ve zeytinyağını koyunSıcakken koyulan malzemeyi patates içine çektiği için daha lezzetli oluyorBen kornişonum evde kalmadığı için kornişon turşu koyamadım siz içine ilave edebilirsiniz ve servise hazır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com