Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Fizik / Kimya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ddt

Ddt Nedir? Nedir?

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ddt Nedir? Nedir?

DDT Nedir?

DDT, (dikloro difenol trikloroethan) çok zehirli ve inatçı bir böcek öldürücüdür

Kolayca vücut dokusundaki yağlarda çözülür ve gıda zincirinde birikmeye başlar 1939 yılında keşfedilen DDT, dünyada en yaygın biçimde kullanılan böcek ilacıydı Balıklar ve kuşlar için çok öldürücü olduğu anlaşıldı Kuşların yumurtalarının kabuklarını zayıflattığı ve üremelerini sonuçsuz bıraktığı için az kalan birçok türün, soyunun tükenmesine yol açacaktı 1970'li yıllarda ABD ve Avrupa'da yasaklandı DDT'nin zararlı olduğu Rachel Carson tarafından bulunmuştur

DDT kullanıldığı zamanlar canlıların (insanlar, hayvanlar, bitkiler ve diğer canlılar) büyük bir bölümü hasar görmüştür DDT çok etkileyici bir ilaçtır ve bütün canlıları öldürebilecek bir etkisi vardır Bu yüzden kullanımdan kalkmıştır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com