Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sis, türkiyede, önemi

Türkiye'de Sis Önemi

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Türkiye'de Sis Önemi

Türkiyedeki sisin önemi,sis nedir,sisin tanımı, Türkiyede sisin önemi,Türkiyedeki sis hakkında bilgiler,sis çeşitleri

TÜRKİYE?DE SİS ÖNEMİ

SİS: Havadaki su buharının yüzeye yakın yerlerde yoğunlaşmasıyla oluşur Görüş mesafesinin 1 km?in altında düştüğü günler sisli günler olarak kabul edilir Sisli günler en fazla, İç Anadolu?nun kuzeybatısı ,İstanbul Boğazı ve kuzey kıyılarımızda; en az ise, Ege ve Akdeniz kıyılarında

Oluşumlarına Göre Sisler

Kara sisi: Kara kütlesinin geceleyin soğuması ve havadaki nemin yoğunlaşmasıyla oluşur Kışın karla kaplı Anadolu?da sık sık kara sisi oluşur

Kıyı sisleri: Karadan gelen soğuk bir hava kütlesinin deniz yüzeyini kaplamasıyla veya denizden gelen ılık bir havanın soğuk olan, kıyı kesimini kaplamasıyla oluşur

Yamaç sisleri: Yamaçlar boyunca yükselen nemli havanın soğumasıyla meydana gelir Karadeniz?de dağların kuzeye bakan yamaçlarında sık sık oluşur Sisli günlerde havada bulunan nem fazladır Sis hava kirliğini artırır Aynı zamanda deniz ve kara ulaşımını olumsuz etkiler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com