Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Müzik Tutkunları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2009, albüm, aşık, veysel

Aşık Veysel - Albüm - 2009

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Aşık Veysel - Albüm - 2009

Aşık Veysel - Albüm

Albüm Hakkında:

TRT ve Kalan Müzik işbirliğiyle hazırlanan bir diğer çalışma olan ve 2 CD’den oluşan Âşık Veysel albümü de DVD ile birlikte piyasaya sunulan bir başka çalışma Albümde, TRT arşivinde bulunan Âşık Veysel kayıtları, Kalan Müzik tarafından seçilip, temizlenmiş ve albüm olarak hazırlanmış şekilde yayınlanıyor Albümün ilk CD’si, ustanın kendi eserlerinden oluşuyor İkinci CD ise, Âşık Veysel’in kendinden önce yaşamış olan ustaların eserlerini yorumladığı kayıtlardan oluşuyor

Usta âşığın 20 Mart 2009’da 36 ölüm yıldönümü anısına hazırlanan DVD ve CD’lerin yanı sıra yeni yapımların yayını, TRT ve Kalan Müzik işbirliğinin diğer çalışmalarıyla sürdürülecek…

Parça Listesi:

CD 1:

Ben Giderim Adım Kalır
Anlatamam Derdimi
Bir Kökte Uzamış
Bir küçük Dünyam Var
Bir Ulu Ağaçtan
Bizim Elin Menevşesi
Esti Bahar yeli
Gonca Gülün Kokusuna
Göz Gezdirdim
İzi Kayıp Kendi Gizli
Kızılırmak Seni Seni
Saklarım Gözümde Güzelliğini
Sen Bir Ceylan Olsan
Uzun İnce Bir Yoldayım

CD 2:

Ne Haldeyim Ala Gözün Süzenler
Ağgül Seni Camekanda Görmüşler
Ne Ötersin Dertli Dertli
Aras Kenarının
Şu Karşıki Karlı Dağlar
Ben Razı Değilem
Seher Vakti
Çiğdem Der Ki
Eğer Benimle Gitmek İstersen
Emir Hak Bizleri Dil Dolandırır
Salına Salına Gelen
Yiğitler Silkinip

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com