Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gebelik, ileri, kitabı, yaş

İleri Yaş Gebelik Kitabı

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İleri Yaş Gebelik Kitabı

Türkiye'nin ilk ve tek ileri yaş gebelik kitabı raflarda

Sunucu-doktor Elif Ilgaz Aydınlar ile Doç Arda Lembet, Türkiye'nin ileri yaş gebelere yönelik ilk kitabını yazdı '30'lu ve 40'lı Yaşlarda Gebelik' adlı kitap, tam bir rehber

Kendisi de 30 yaş üstü gebelik yaşayan, sunucu-doktor Elif Ilgaz Aydınlar ve kadın-doğum uzmanı Doç Dr Arda Lembet biraraya geldi ve '30'lu ve 40'lı Yaşlarda Gebelik' adında bir kitap kaleme aldı

DETAYLI BİLGİLER VAR
İleri yaş gebelere yani 30 yaş üstü gebelik yaşayan kadınlara rehberlik etmek amacıyla hazırlanan kitap; Türkiye koşullarındaki beslenme ve yaşam alışkanlıkları göz önüne alınarak hazırlandı Kitap; gebelik sırasında tıbbi olarak ve günlük yaşamda dikkat edilmesi gerekenleri içeriyor Epsilon Yayınları tarafından piyasaya sürülen kitap, Türkiye'de bu konu üzerine hazırlanan ilk çalışma niteliğini taşıyor Kitap; hamilelik öncesinde yapılması gereken sağlık kontrollerinden annenin hamileliğe hazırlanmasına, hamilelik takibinden hamilelik sırasında cinselliğe kadar birçok konuda detaylı bilgiler verip, önerilerde bulunuyor Gebelerin bilgisayar ve cep telefonları gibi günlük yaşamımızın içine girmiş aletlerle ilgili sorularını da yanıtlayan kitapta, baba adayları için de son derece önemli bilgiler yer alıyor

SAYIMIZ ARTIYOR
Kitabın yazarlarından Elif Ilgaz Aydınlar, kitabın öyküsünü şöyle anlatıyor: "Ben bebeğimi kucağıma 37 yaşında aldım Günümüz koşullarında ileri yaş gebelerinin sayısı artıyor Bizim gibilere bu süreçte rehberlik edecek bir kaynak yoktu Bu kitabı, her şeyden önce anne adaylarını mutlu etmek için yazdık"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com