Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
batı, kitabının, tanıdıkça, türkü, özeti

Batı Türk'ü Tanıdıkça Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Batı Türk'ü Tanıdıkça Kitabının Özeti

Batı TürküTanıdıkça

İslamın getirdiği diriltici hamle sayesinde Türkler, İslamın daha geniş alanla-ra ulaşmasında taşıyıcılık görevi üstlenerek büyük bir misyonun hak sahibi oldu Batı dünyasının bu realiteyi, Müslüman olan kendi soydaşları için “Müslüman oldu” demek yerine, “Türk oldu” diyerek bir etnik aidiyet terimi hâline getirmesi dikkate şayandır

Bu tarihi miras sebebiyle Türkiyeyi, Selçuklunun ve Osmanlının dışında dü-şünmemiz mümkün değildir
“Batı Türkü Tanıdıkça” kitabında yer görüşlerine yer verilen Batılı aydınlar, kendi ülkelerinin aşırılığa kaçan düşmanlık duygularından sıyrılarak gerçeği gören insanlardır Bunlar içerisinde Türkiyeyi ve Türk insanını tanımadan önce bize nefret ve düşmanlık duygusuyla bakanların, gelip tanıdıktan sonra bizim bir parçamız hâ-line geldiklerini göreceksiniz Bu eser, bizde Batıya toptan düşmanlık duyanlar ile Batıda aynı şekilde bize önyargı ve nefretle bakanlara bir iyi niyet penceresi açmak gayretinin sonucudur…
Umarız, bu yönde bir ilk olan bu çalışma, bizdeki bir kısım aydının inanç kör-lüğüne ve tarihine sırt dönme inadına karşı uyarıcı bir görevi gerçekleştirerek
maksadına hizmet etmiş olur…

Yazar:Muhsin İlyas Subaşı

Yayınevi:Nesil Yayınları

Sayfa Sayısı:592

Etiket Fiyatı:18,00 YTL

Basım Tarihi:Eylül 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com