Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bekle, kitabının, tanı, özeti

Tanı Bekle Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Tanı Bekle Kitabının Özeti

Tanı Bekle

1957 yılında Trabzonun Asrin kazası Elmaalan köyünde doğdu İlkokulu Elmaalan İlkokulunda bitirdi Ortaokulu Trabzon – Arafilboy Maşatlık Ortaokulunda, liseyi de Trabzon Lisesinde 1975 yılında bitirdi
1974 – 1975 yıllarında gelip döndüğü İstanbula 1976 yılında küçük bir iş hayatıyla yerleşti

1978 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisine girdi Pr Özdemir Altan resim atölyesinden 1984 yılında yüksek ressam olarak iyi derece ile mezun oldu Yazar, şair Hilmi Yavuzdan uygarlık tarihi dersleri aldı
Sanat çalışmalarını İstanbul ve Trabzonda kurduğu mütevazı sanat evlerinde şevkle, zevkle, heyecanla, sanata, insanlara hizmet aşkıyla sürdürmeye çalışmaktadır

Resim,şiir, fotoğraf ve tüm sanat dallarını severek yaşamakta, duygu ve birikimlerini becerebildiğince dışa yansıtıp insanlarla paylaşmak istemektedir Güzellikler paylaşıldıkça çoğalır, sıkıntılar paylaşıldıkça azalır gerçeğine inanıp bunu eylemine yansıtma Çok sevdiği şiiri de aralıksız sürdürmektedir Resim yaparken verdiği arayı şiirle, şiir yazarken hislerini resimle renklendirip biçimlendirmektedir Fotoğrafı, tarihi veya sanatsal objeleri hem resimde kullanmayı seviyor, hem de sanatsal nitelikli belgeler olarak değerlendiriyor

Şiiri resmin harfleşmiş, kelimeleşmiş, cümleleşmiş hali gibi görmekte, resmi ise şiirin biçimlendirilip renklendirilmiş ve değişik bir boyut kazandırılmış hali gibi algılamaktadır

Yazar:Hasan Cemil Sevinç

Yayınevi:Ares Kitap

Sayfa Sayısı:208

Etiket Fiyatı:6,00 YTL

Basım Tarihi:Eylül 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com