Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kitabının, mad, özeti

Mad Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mad Kitabının Özeti

Mad

EĞER ANLATTIKLARIMI ÖĞRENEMEZSEN, rahip olmayı nasıl başaracaksın? Varoluş hikâyesini yeni baştan tekrarlıyorum, kulağını iyice aç ve beni dinle! Her şey o soru ile başladı Gökyüzünde, tanrıların bahçesinde yaşayan insanlar, ellerindeki arpa tohumlarını bahçeye ektiklerinde, nasıl yeşerip filizlendiğini gördüler Küçük tohumların büyüsünü gören insanlar daha sonra o her gün gördükleri elmaların tohumunu düşündüler Onlar da elmalara hiç benzemiyordu
Gördükleri hiçbir meyve, ağaç ya da yeşillik, tohumuna benzemiyordu Elmaya bakan kimse, asla tohumunu, tohuma bakan kimse de asla elmayı hayal edemezdi Tohum nerede, elma neredeydi!
Ağaçların kökleri, dalları, yaprak ve meyveleri vardı Bütün bunlar onlara hiç benzemeyen, birer tohumun eseriydi Bu hevesle Tanrıların bahçesinde tüm otların tohumunu buldular Bunun üzerine tanrılardan bir kısmı, insanların bu meraklarından kaygılandılar İnsanın, bir gün bu merakla, tanrıların tohumunu da öğrenmesinden korktular Tanrılar, aralarında, bu sırrı insanlardan gizleme kararı aldılar Sırrı korumak için de, “Bu sizin merakınızın cezasıdır! Eğer bu meraklarınızdan vazgeçmezseniz, yeryüzünde de kötü büyülerle cezalandırılmaya devam edeceksiniz!” diyerek insanları buraya gönderdiler ve işte o gün insanların yeryüzündeki yazgısı başlamış oldu
İnsanı yeryüzünde yazgısı ile baş başa bırakıp ilgilenmeyen göğün tanrıları, onları kötü büyülerden korumak için de hiçbir şey yapmayı dilemediler
Uzun yıllar sonra yalnızca Tanrıça Ninhursag insanlara acıdı ve onlarla birlikte yaşamayı seçti Bir kaya içinde saklanarak yeryüzüne indi ve Argeye geldi Ninhursag insanları sevdi, onlara kötü büyülerden korunmayı ve çıkardıkları madenlerden aletler yapmayı öğretti Evet, dediğim gibi yeryüzünde insanların yazgısı Argede başladı

Yazar : Mehmet Ünver
Yayınevi : Cinius Yayınları
Sayfa Sayısı : 236
Etiket Fiyatı : 12,00 YTL
Basım Tarihi : Mayıs 2007

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com