Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gecesinde, kına, maniler, söylenen

Kına Gecesinde Söylenen Maniler

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kına Gecesinde Söylenen Maniler

Merdivenden indirdilerSaltanata bindirdilerKızım seni kahır eline gönderdilerAğlar silinir, silinir ağlar

Merdivenin altı kuyuKulaçladım altı suyuKız ananın eski huyuAğlar silinir, silinir ağlar

Odlarda yeri kalanMenciliste yeri kalanSofralarda eli kalanAğlar silinir, silinir ağlar

Atladı gitti eşiğiSofrada kaldı kaşığıKız ananın aşığıAğlar silinir, silinir ağlar

Gelin geldi evimizeŞenlik kuruldu köyümüzeHoş geldin allı gelinSefa geldin pullu gelin

Eğer gelinim iyi olursanBiz de seni överizKötü olursan gelinimHepimizde döveriz

Eğer gelinim iyi olursanİşte dip bacakKötü olursan gelinimBaltaynan nacak

Kızım kınan kutlu olsunBurada dilin tatlı olsunÇağırın gelsin kızın anasınıKız gelin oldu görsün

Baban çarşıya vardı mı?Alını yeşilini aldı mı?Şuda kızıma dedi mi?Haydi kızım kutlu olsun

Hani bu kızın anasıÖnünde mumlar yanasıÇağırın gelsin kızın anasıKız gelin oldu görsün

Allah muradını verdi bugünAnasını kızsız koyanEvlerini ıssız koyanTestisini susuz koyan

Merdivenden indirdilerSaltanata bindirdilerKahır evine gönderdilerHaydi kızım kınan kutlu olsunBurada dilin tatlı olsunÇağırın gelsin kızın anasınıKızı gelin oldu görsünAllah muradını verdi bugün

Atladım çıktım eşiğiSofrada kaldı kaşığıKız anasına danışır mı?Haydi kızım kınan kutlu olsun

Mercimek ektim bitti mi?Ankara yolunu tuttu mu?Durun bakın anasınaKızını unuttu mu?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com