Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
balayanın, hareketi, içerisindeki, isimlerden, karabağ, olan, zori, önemli

Karabağ Hareketi İçerisindeki Önemli İsimlerden Biri Olan Zori Balayan'ın

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Karabağ Hareketi İçerisindeki Önemli İsimlerden Biri Olan Zori Balayan'ın

Karabağ hareketi içerisindeki önemli isimlerden biri olan Zori Balayan'ın "Ruhumuzun Canlanması" adlı kitabında anlattıklarını okuyunca Ermenilere insan demek mümkün müdür?

ne insan katliam

Karabağ hareketi içerisindeki önemli isimlerden biri olan Zori Balayan ise Ruhumuzun Canlanması adlı kitabında o dönemde Azerbaycan Türklerine karşı işlenmiş olan soykırım suçundan şöyle bahsetmektedir:

Biz arkadaşımız Haçatur'la ele geçirdiğimiz eve girerken askerlerimiz 13 yaşında bir Türk çocuğunu pencereye çivilemişlerdi Türk çocuğunun bağırış çağırışları çok duyulmasın diye, Haçatur çocuğun annesinin kesilmiş memesini çocuğun ağzına soktu Daha sonra bu 13 yaşındaki Türke onların atalarının bizim çocuklara yaptıklarını yaptım Başından, sinesinden ve karnından derisini soydum Saate baktım, Türk çocuğu yedi dakika sonra kan kaybından öldü İlk mesleğim hekimlik olduğuna göre hümanist idim, bunun için de Türk çocuğuna yaptığım bu işkencelerden dolayı kendimi rahatsız hissetmedim Ama ruhum halkımın yüzde birinin bile intikamını aldığım için sevinçten gururlanırdı Haçatur daha sonra ölmüş Türk çocuğunun cesedini parça parça doğradı ve bu Türkle aynı kökten olan köpeklere attı Akşam aynı şeyi üç Türk çocuğuna daha yaptık Ben bir Ermeni vatansever olarak görevimi yerine getirdim Haçatur da çok terlemişti, ama ben onun gözlerinde ve diğer askerlerimizin gözlerinde intikam ve güçlü hümanizmin mücadelesini gördüm Ertesi gün biz kiliseye giderek 1915'te ölenlerimiz ve ruhumuzun dün gördüğü kirden temizlenmesi için dua ettik Ancak biz Hocalı'yı ve vatanımızın bir parçasını işgal eden 30 bin kişilik pislikten temizlemeyi başardık
Karabağ hareketi içerisindeki önemli isimlerden biri olan Zori Balayan'ın Forum Devran Karabağ hareketi içerisindeki önemli isimlerden biri olan Zori Balayan'ın Hakkında

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com