Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Tıp / Biyoloji / Farmakoloji

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
biyofotonik

Biyofotonik

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Biyofotonik

Biyofotonik

Biyofotonik, biyoloji ve fotonik bilim dallarının bir kombinasyonudur Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin ilerlemesi ile ışığın kuantum parçalarını,fotonları kavrayabilmesi neticesinde fotonik doğmuştur Bugünün elektronları yarının fotonları ile bilgi teknolojileri alanında büyük bir çığır açacak gelecekte fotonik
Biyofotonik ise fotonların çok küçük yapıda olması ve biyolojik yapıların en küçük formlarından biri olan hücrelerin içerisinde gerekli veri iletişimini sağlayabilecek yapılar olması sebebiyle günümüzde var olan ve gelişen bir bilim alanıdır Biyofotonik, biyomoleküler olarak emisyon, bulma, absorpsiyon, kırılma, modifikasyon ve oluşturma ile hücreler,dokular, organizmalar ve biyomoleküler materyallerin incelenmesi için önemlidir Uygulama alanları arasında tıp, yaşam bilimi, biyoloji, tarım ve çevre bilimleri gibi bilim dalları yer almaktadır

Uygulama Alanları
Mikroskoplarda, confocal mikroskopların,fluorescence mikroskopların ve iç yansılı fluorescence mikroskopların geliştirilmesinde biyofotonik bilimsel alanı büyük katkıda bulunmuştur Görüntülü mikroskopik modellerde optik cımbız ve mikro lazer bıçakların kullanımı biyofotonik alanın uygulamaları arasındadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com