Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bebeğe, emzik, zararlı

Emzik Bebeğe Zararlı Mı?

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Emzik Bebeğe Zararlı Mı?

Emzik bebeğe zararlı mı?

Dört aylık kızım için emzik kullanmak istiyorum Ama etrafımdakiler emziğin bebeğin ağız yapısı için zararlı olduğunu söylüyorlar Ne önerirsiniz? ST/İstanbul

Çocuk emme güdüsüyle dünyaya geliyor Oral dönem dediğimiz ilk yıllarda, bebek dünyayı ağzıyla keşfetmeye çalışıyor Bu nedenle her şeyi ağzına götürür, emer, ısırır veya yalar

PARMAĞINI EMİYOR
Emme güdüsünü ne kadar çok kullanırsa o kadar çok rahatlar Özellikle, kısa süreli anne sütü almış bebekler, eğer yeterince emme güdüsü pekiştirilmez ise parmağını emmeye ya da herhangi bir nesneyi emmeye başlar Emzik de bu noktada devreye giriyor zaten

İKİ YAŞINA KADAR
Hijyenik olması, kullanışlılığı nedeniyle herhangi bir şey yerine emziği tercih etme süreci başlıyor Ben emziği öneren kişilerdenim Ancak maksimum iki yaşa kadar İki yaşından sonraki emzik kullanımı, çocuk için ihtiyaçtan çok bağımlılığa dönüşür

Sabah : Şenay YILMAZ

Alıntı Yaparak Cevapla

Emzik Bebeğe Zararlı Mı?

Eski 11-04-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Emzik Bebeğe Zararlı Mı?

Bence herşeyden öte plastik olduğu için zararlı olma ihtimali yüksek emziklerin tabi bu benim fikrim Neticede plastik şişelerden su içmemiz bile sağlıksız olarak nitelndirilirken burada söz konusu olan o plastiği günde birkaç kere emmek
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com