Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
diledi, güçlü, kaynakla, sevgi, uygulanan

En güçlü kaynakla uygulanan sevgi dileği

Eski 06-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

ewet qerçekten çok qüzelcanım peki nasıldı? nasıl sorsam bilemedim yani tabiki de Allah bilir ama ne kadar zaman sonra değişti? kur'an başlı başına bir mucize bunu biliorum zaten denasıl bi qüzellik yanitürkçe mi okumuştun? arapça mı? mealini okuyarak hatim olur mu? hem anlamış oluruz diye düşünüyorum bentabiki de arapça okunması lazım ama Rabbimizin bize ne anlatmak istediğini anlamak çOk daha başka olurdu
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-26-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

[quote=Xenobia;515219]Kur’an’ın isimlerine dikkat!!!!!!!!
Mübîn: Gerçekleri apaçık ortaya koyan okuma
Zikir: Uyarı, hatırlatma
Furkan: Hakkı batıldan ayıran
Nur: Aydınlatıcı
Hüda: Yol gösterici
Hakim: Hikmetli, hüküm kaynağı
Beyan: Açıklama
Mev’ıze: Güzel öğüt
Mecid: Şerefli, Rahmet, Ruh, Hak, Adl, Aziz, Kerim, Mübarek vb

Kim o an hangi niyetle yapiyorsa onu alir Ogut icin bak ogut al, hakkı ogrenmek iste hakkı ogren, rahmet iste rahmet edilsin Hicbirimiz dua ederken ben bu istegim icin dua ediyorum Allah (cc)rizasi umrumda diil diyemez Oturup hatim yapmaz Allah (cc) rizasi umrumuzdaki duayla istiyoruz Onun rizasiyla olsun diye duayi vesile kiliyoruz Urunda olmayanin isi burada olmaz hilebazlarin, ufurukculerin yani olur Gider falancanin buyu kitabina bakar[/quote] canım benim paylaşımına teşekkür ediyorum ellerine sağlık da?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-26-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

evet arkadaşlar şimdi bu sevgi nasıl sağlam temele dayalı söyleyeyim arkadaşlarım bir dilek tutun ve niyet edin sevdiğiniz için sevdikleriniz için

bu dileğinizi nasıl mı yapacaksınız Kur'an_ı Kerimle evt evt nasıl mı?mesela bir dilek tutup niyet edin allahım bu okuduğum kuranı kerimi bitirine kadar ve ya bitirdikten sonra benim şu sevdiğimi bana bağla deyin ve ya bana muhabbetini kıl deyin hem sizin yararınıza hem de güzel bir temele dayanıyor

ben yaptım arkadaşlar ve oldu şu an askerde olan sözlüme okudum bilirsiniz arada mesafeler olunca ilk günlerher gün sonra haftada bir sonra aydan aya aramaya başladı ve ben de böle yaptım niyet ettim sevdiğim için kuranı kerim okumaya şimdi mi ne oldu şimdi bensiz duramıyormaşallah deyin

allah hepinizin duasını kabul eylesin kalbinize göre versin inşallah amin cümlemize

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com