Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
soruseker yukleme

Soru:"Seker Yukleme"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Seker Yukleme"

Hocam,

Bana seker yukleme testi onermistiniz hem polikistik overden hemde gecmeyen enfeksiyonel durumlardandi ve yorgunluk, uyku sikayetim vardi Bu testi yaptirdim, ilk alinan aclik 96 sonraki 1 saat tokluk 65, 2 saat 99 cikmis Yaptirdigim yerde ayni kandan 2 kere tekrar olcum yapilmis ama ayni cikinca olmaz boyle sonuc deyip, bir hata oldugunu dusunup tekrar olcum yaptilar bu seferde aclik 89, 1saat tokluk 83, 2 saat 106 cikmis Tokluk sekerinin acliktan dusuk cikmasinin anormal oldugu soylendi Hic harekette etmedim, her iki testtede Sizin fikriniz nedir hocam? Tesekkurler

Bayan, yas: 23
DoçDr M Akif BUYUKBESE

10 22:46:34

1 saatin dusuk cikmasi reaktrif hipoglisemi olabilir Bu diyabetten once baslayan surec olarak kabul ediliyor 1 saat 65 olan test bunun icin biraz daha uygun Ancak ikinci tolere edilebilir duzeyde Testlerde ileri duzeyde kosul saglamak kolay degil hastane ortami test alis teknigi teste hemen calisilmasi veya geciktirilerek calisilmasi sonucu etkileyebiliyor Yakinmalarinizla birlestirecek olursak tavsiyemiz kilolara dikkat, yuruyus yapin doymadan kalkin, caya seker atmayin tatlilari azaltin porsiyonlarini kucultun seklinde olacaktir Yine tabii ***** ve sigaradan uzak durmak onemli Vucutta sekeri dusuren bilinen tek hormon var, oysa yukselten 5 ten fazladir hormon sayisi Metforminden yarar gorebilirsiniz polikistik over icin Acarboz da bazi duzenlemeler yapabilir ancak sisikinlik ve yogun gaz sikayeti olablari goruyoruz Bu arada dogru beslenme %60 uzerinde diyabet gelisimini engelleyebiliyor oldugu gozlendi ustesinden geleceksiniz tum bunlarinTekrar gecmis olsun

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com