Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Komedi > Fıkralar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fıkra, ilgili, okul, öğrencilikle

Okul Ve Öğrencilikle İlgili Birkaç Fıkra

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Okul Ve Öğrencilikle İlgili Birkaç Fıkra

Okul ve Öğrencilikle İlgili Birkaç Fıkra Ceza

Öğrenci sınıfa yeni gelmişti İkinci günü öğretmenine sordu: – “Öğretmenim, insana yapmadığı bir şey için ceza verir misiniz?” – “Olur mu evladım?”, dedi öğretmen “Yapmadınsa ceza da olmaz Niye sordun bunu?” – “Efendim dün verdiğiniz ev ödevini yapmamıştım da ceza verirsiniz sanıyordum

Yazı tura

Temel üniversite sınavına girmiş Her soruda yazı tura atarak cevapları vermiş İki saat sonra öğrencilerin çoğu sınav kağıdını verip salonu terk etmiş, Temel hala yazı tura atıyor Öğretmen gelip başına dikilmiş: – “Temel hepsini yazı tura atıyorsun, hala bitiremedin mi?” Temel: – “Hocam bir saat önce bitirdim ama cevaplarımı kontrol ediyorum!”

Daha çok istiyor

Çocuk, okuldan bir gözü şiş olarak dönünce, annesi telaşlanır: – “Oğlum ne oldu gözüne? Düştün mü yoksa?” – “Hayır düşmedim Arkadaşım Orhan’la dövüştük Ben de yarın onun gözünü şişireceğim!” Annesi oğlunu yatıştırmaya çalışır: – “Sakın ha! Dövüşmek iyi birşey değil Ben sana yarın pasta çörek vereyim Arkadaşına da ver, barışın Güzel güzel oynayın olmaz mı?” – “Olur anneciğim, barışırız” Ertesi gün, çocuk öteki gözü de şişmiş olarak döndü Annesi merakla sordu: – “Yine ne oldu?” – “Arkadaşım yaptı; daha çok pasta, çörek istiyor!”

Geçmiş zaman

Türkçe dersinde öğretmen sordu: – “Ben güzelim, dediğim zaman bu hangi zaman formundadır?” – “Geçmiş zaman öğretmenim

28 gün

Öğretmen sormuş: – “Hangi ayda yirmi sekiz gün var?” Soner cevap vermiş: – “Hepsinde hocam

Hangi okulda?

Ahmet okuldan eve çok mutlu bir halde geldi – “Okulda ne yaptınız?” – “Patlayıcı madde imal ettik” – “Peki yarin ne yapacaksınız okulda?” – “Hangi okulda?”

İki yüzlü

Öğretmen sormuş: – “Söyle bakalım, iki yüzlü kime denir?” Zeynep: – “Okula gülerek gelen öğrenciye

Fiil çekimleri

Yaşlı öğretmen Mehmet’e fiillerde zaman çekimlerini öğretiyordu : “Bak Mehmet”, dedi; “Ben güzeldim” dersem geçmiş zaman olur Peki, “Ben güzelim” dersem ne olur?” Küçük Mehmet düşünmeden cevap verdi: “Yalan olmaz mı öğretmenim?”

Karnen nerede?

Karne günüdür Küçük çocuk okuldan döner Annesi: “Karnen nerede yavrum?” diye sorar Çocuk gülerek cevaplar: “Arkadaşıma ödünç verdim, babasını korkutacakmış!”

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com