Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Karadeniz Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çorum, köprüalan, köyü, merkez

Köprüalan Köyü Merkez Çorum

Eski 08-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Köprüalan Köyü Merkez Çorum

Çorum İli Köyleri - Köprüalan Köyü Merkez -Köprüalan Köyü Hakkında Bilgiler - Köprüalan Köyü Resimleri

Çorum
Bilgiler
Nüfus 408 (2000can bilgiç ankara çan kayadan ben bütün köylülerime slm eder büyüklerimin ellerin den küçük lerimin gözlerin den öperim)
Koordinatlar
Posta Kodu 19000
Alan Kodu 0364
Yönetim
Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi
İl Çorum
İlçe Merkez
Köprüalan, Çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür

Tarihi
Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur

Kültür
Köyün gelenek, görenek ve yemekleri her yerde olduğu gibi mantı, kuru fasülye, nohut, bulgur pilavı, tandır çöreği gibi seylerdir

Coğrafya
Çorum merkezine 4 km uzaklıktadır

İklim
Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir

Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 408
1997 428

Ekonomi
Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır ve sanayi dalinda calisan bir cok insanimiz vardirTUĞLA FABRİKALARI

Muhtarlık
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

Seçim Yılı Muhtar
2004 Yavuz Er
1999 Tufan Sakman
1994 Ergül Seyis
1989 Niyazi Kanak-Şahin Aydemir
1984 Dursun Ölmez

1999 Yilindan itibaren köyün yönetimini Tufan Sakman devr almistirAldıktan sonra köye halı dokuma kursu insaati yapmis,köyün kanalizasyonunun devamini yapmis meralari parselleyip köydeki her haneye birer arsa olarak dagitmistirVe bunlara benzer köylü ve köyü icin bircok isler yapmis ve muhtarligini sevgi, saygi icerisinde Yavuz er´e 2004 yilinda teslim etmistir 2006 YILINDA VEFAT ETMİŞTİR

Altyapı bilgileri
Köyde ilköğretim okulu vardır Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır slm ben Can Bilgiç köylülerime selam olsun büyüklerimin ellerin den küçüklerimin gözlerin den öperim selami abiadnan abi ibrahim abi müddet abi bahtiyar abi yücel abi ve bütün köydeki abi ve dedelerime slm ederim hepinizi çok özledim allaha emanet olun abilerim

Köyde ilköğretim okulu vardır Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi vardır Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır slm ben Can Bilgiç köylülerime selam olsun büyüklerimin ellerin den küçüklerimin gözlerin den öperim selami abiadnan abi ibrahim abi müddet abi bahtiyar abi yücel abi ve bütün köydeki abi ve dedelerime slm ederim hepinizi çok özledim allaha emanet olun abilerim as da muddet değil

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com