Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Karadeniz Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alaçat, eflani, karabük, köyü

Alaçat Köyü Eflani Karabük

Eski 08-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alaçat Köyü Eflani Karabük

Alaçat Köyü Eflani - Alaçat Köyü Hakkında - Alaçat Köyü Tanıtımı - Alaçat Köyü Resimleri

Türkiye'de yeri

Bilgiler

Nüfus 83 [1] (2000)

Koordinatlar

Posta Kodu 78300

Alan Kodu 0370

Yönetim

Coğrafi Bölge Karadeniz Bölgesi

İl Karabük

İlçe Eflani

Alaçat, Eflani ilçesine bağlı bir köydür

Tarihi

Köyün adının yılar once ala bir atın bu yerde catlamasıyla alaçat adı verilmiş fi tarihinde olmuştur

Kültür

Köyün gelenek, görenekleri karadeniz usulu olup yemekleri lezetli bandırmasıyla meshur gözlemesiyle nam yapmış bir koy

Coğrafya

Karabük iline 39 km, Eflani ilçesine 9 km uzaklıktadır

İklim

Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri

2007

2000 83

1997 89

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdırbugday arpa fig ekilirbahce yapılırburalara fasulye kabak,nohut gb ekilir topragı kum topraktır

Muhtarlık

Alaçat'ın, köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Mehmet Pulant

1999 -

1994 -

1989 -

1984 -

2009 yılı itibarı ile koyumuzun yeni muhtarı ömer tunc olmusturkoyumuzde yapılan tapu işlemleri ve kadosturo devam etmektediralacat koyune gezmek ve gormek icin herkez gelebilir

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu var ama kullanımdışıdır ancak taşımalı eğitim sisteminden yararlanılmaktadır Köyde, içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi de yoktur alaçat koyunun alt yapı calışmaları evlere su sebekesi cekilmiş olup faliyete agır aksakta olsa gecmiştiryol olarak sorunsuz yolu olup dikat edilmesi gereken yerleşkeleri vardırkoyun her tarafına yolu olup ulasım kolaylıgı saglanmıştır

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com