Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Genel Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dokunulmasından, göz, gözüme, korkuyorum, muanesi, olacağım

Göz Muanesi Olacağım Gözüme Dokunulmasından Korkuyorum

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Göz Muanesi Olacağım Gözüme Dokunulmasından Korkuyorum

Üflemeli glokom muayenesi

Ailemde glokom (göz tansiyonu) var ve benim de muayene olmam gerekiyor ama gözüme dokunulmasından çok korkuyorum Nasıl muayene olabilirim? FL/Yozgat

Glokomun tespiti; düzenli göz kontrolleri sırasında yapılan göz içi basıncı ölçümlerinde olur Bugünkü tekniklerle, artık göze hiç dokunulmadan göz içi basıncı ölçülebilmektedir

SİNİRLERE BAKILIYOR
'Havalı tonometre' denilen alet yardımı ile göz üzerine hava üflenerek yapılan ölçümler; hastaların büyük kısmında doğru basınç değerlerini verir Şüpheli durumlarda, göze temas eden bazı tekniklerle daha kesin ölçüm türleri de kullanılabilir Göz içi basıncının normal değerlerin üzerinde olması, tek başına glokom hastalığı anlamına gelmez Tamamen normal ölçülen değerler de, her hasta için sağlıklı göz anlamına gelmeyebilir Hekim; görme sinirini muayene etmeli ve gerekirse görme alanı, görme siniri ve sinir lifleri analizini yapmalıdır Glokom hastalığı tespit edildikten sonra tedavi hiç gecikmeden başlamalıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com