Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Kişisel Gelişim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kundalini, meditasyonu

Kundalini Meditasyonu

Eski 07-17-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kundalini Meditasyonu

Kundalini Meditasyonu

Kundalini Meditasyonunu uygularsan sallanmaya izin ver, onu yapma Sessizce dur, geldiğini hisset, bedenin azıcık titremeye başlayınca ona yardım et, fakat titreme Keyfini çıkar, ona ilişkin coşku duy, ona izin ver, ona yardım et, onu kabul et, onu buyur et, ancak, onu arzulama

Onu zorlarsan bir egzersize; bedensel bir kültürfizik çalışmasına dönüşecektir O zaman da, sallanma varolacak, ama sadece yüzeyde kalacak, sana nüfuz etmeyecektir İçin katı kalacak, taş gibi, kaya gibi; sen ise, müdahale eden, yapan olmaya devam edeceksin ve beden sadece izliyor olacak Söz konusu olan bedenin değildir - sensin

Sana ‘sallan’ dediğimde şunu söylemeye çalışıyorum; katı, taş gibi varlığını temellerine kadar öylesine sallamalısın ki, sıvı, akışkan hale gelsin; erisin, aksın Ve taş gibi olan varlığın sıvılaştığında, bedenin de onu izleyecektir O zaman (senin tarafından) sallama yoktur, sadece sallanma eylemi vardır Bu durumda onu yapan kimse yoktur, kendiliğinden oluvermektedir O zaman yapan yoktur

YÖNERGELER

Bu meditasyonu destekleyen müzik ve her aşamanın başlangıcında çalınan sinyal, Osho’nun rehberliğinde bestelenmiştir (İnternetten herhangi bir dosya paylaşım programıyla Kundalini Meditasyonu müziklerini temin edebilirsiniz)

Birinci Aşama: 15 Dakika

Gevşe ve tüm bedeninin sallanmasına izin ver, enerjinin ayaklarından yukarı doğru yükseldiğini duyumsa Her tarafa sal kendini ve sallanmanın kendisi ol Gözlerin açık ya da kapalı olabilir

İkinci Aşama: 15 Dakika

Dans et…içinden geldiğince ve bırak bütün beden canı nasıl istiyorsa öyle devinsin

Üçüncü Aşama: 15 Dakika

Gözlerini kapa ve kımıldama, ayakta yahut oturarak…içeride ve dışarıda olanlara tanık olarak

Dördüncü Aşama: 15 Dakika

Gözlerin kapalı olarak hareketsiz yere uzan

Alıntı Yaparak Cevapla

Kundalini Meditasyonu

Eski 07-17-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Kundalini Meditasyonu

masterjet Nickli Üyeden Alıntı

Birinci Aşama: 15 Dakika

Gevşe ve tüm bedeninin sallanmasına izin ver, enerjinin ayaklarından yukarı doğru yükseldiğini duyumsa Her tarafa sal kendini ve sallanmanın kendisi ol Gözlerin açık ya da kapalı olabilir

------------

masterjet arkadasim güzel bilgiler icin tesekkürler
bedenimin sallanmasina müsade ettim,inanilmaz güzelikte enerji icime dolmaya basladi,bir süre sonra bilhassa karin bölgemde birikmis negatif enerjiyi tepe tac cakradan cikardi atti,cok güzel bir metodu sayende ögrendim
herkese tavsiye ederim
Allah razi olsun senden

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com