Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
amasyada, atatürk, filmleri, tarih, yaşanan

Atatürk Filmleri Amasyada Yaşanan Tarih

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Atatürk Filmleri Amasyada Yaşanan Tarih

Amasyada Yaşanan Tarih

Mustafa Kemal’in Amasya’ya gelişini, Amasya haklının kararlı oluşunu, Yıldırım Beyazid camiinde, Hoca Abdurrahman Kamil efendinin binlerce kişiyi heyecan içinde bırakan, tarihi vaazını, Ankaradaki 20 Kolordu Komandanı Ali Fuat Paşanın Rauf Beyle beraber bir yaylı araba ile gizlice yollara düşüşlerini, geçirdikleri tehlikelerle dolu yolculuğu, Amasyada Mustafa Kemal ile buluşmalarını, Tarihi karanlık odada alınan kararları, Miralay Rafet Beyin önce tereddüt edişini ve Amasya Tamiminin imzalanışındaki olayları, Ankaraya dönen Ali Fuat Paşanın silah ve cephane nakline mani olmak isteyen işgal kuvvetleri temsilcisi İngiliz Yüzbaşısının ve Musataf Kemal’in Amasyadan Erzuruma geçişini yansıtıyor

Yapımcı kadro

Genel Yönetmen: O Behlül Dal

Yönetmen: Ertem Göreç

Yapımcı: Nevin Dal

Senaryo: O Behlül Dal

Görüntü Yönetmen: Muzaffer Turan

Oyuncu Kadrosu:

Mustafa Kemal: Prof Lemi Bilgin

Hüseyin Rauf Bey: Prof Bozkurt Kuruç

Ali Fuat Paşa Toygun Ateş

Muzaffer Kılıç İsmail Daş

Kazım Dirik Yılmaz Cesur

Hüsrev Gerede Özgür Kalın

Değirmenci Sonay Kanat

Mülazım İdris Bey Erdoğan Çetinkaya

Cevat Abbas Ahmet Ündağ

Çanakkale Gazisi Mustafa Ertarakçı

Yarbay Mahmut Hasan Saraç

Rafet Bey Cenap Küçüksu

Mehmetcik Cemal Gonca

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com