Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gündem, mehmet

Mehmet Gündem

Eski 07-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mehmet Gündem

1968 yılında Ordu'da doğan Gündem, ilk-orta-lise öğrenimini İstanbul'da yaptı Ataköy Lisesi’nden sonra Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünü bitirdi Ardından Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Siyaset ve Sosyal Bilimler dalında lisans üstü eğitim aldı Gündem, 1995 yılında gazeteciliği bir meslek olarak seçti 1996’dan 2001’in sonlarına kadar Zaman Gazetesi’nde haftalık röportaj yazarlığı (Pazar Sohbeti) yaptı Kasım 2001 - Mayıs 2003 tarihleri arasında Zaman’ın yorum sayfalarının editörlüğünü üstlendi Bu arada Zaman Kitap’ı kurdu ve yayın yönetmenliğini sürdürdü 2003’ün Haziran ayında Zaman’daki görevinden ayrılarak Dünden Bugüne Tercüman Gazetesinde Gündem’dekiler başlığında haftalık röportajlara başladı Gündem 2004’ün başından itibaren mesleğini Milliyet Gazetesinde, dizi yazıları, röportajlar ve portre çalışmalarıyla sürdürüyor

Bir sosyal bilimci olarak Gündem'in ilgisi; 'Din-cemaat-sosyalleşme', 'Alevilik', 'Azınlıklar', 'Birlikte yaşamanın felsefi temelleri', 'Sivilleşme' konuları ve 'öteki'ni okuma biçimi üzerinde yoğunlaşmaktadır

Gündem, Toplumsal Saydamlaşma Hareketi üyesi ve Rusya Federasyonu ile Dostluk Derneği yönetim Kurulu Üyesidir

Gündem, evli olup Ömer Burak ve Esra adlarında iki çocuk babasıdır

Yayınlanmış çalışmaları;

-İslam ve Laiklik (Abant Toplantıları-Editör)

-Prof Dr Mehmet S Aydın İle İçe Kritik Bakış

-Eleştirel Akla Çağrı

-İnsana Yeniden Çağrı

-Gündemdeki Altanlar

Hazırlamakta olduğu kitaplar;

-Yakın dönem Türk siyasi hayatının anlaşılmasında anahtar kavram olarak Turgut Özal

-Sivilleşme Egzersizleri / Sivil bilinç inşasına bir katkı

-Din-cemaat-sosyalleşme bağlamında bir örnek analizi, Fethullah Gülen Hareketi

-Yaşayan Alevilik

-İçimizdeki Azınlıklar

-Denemeler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com