Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mehmet, söztutan

Mehmet Söztutan ( 08.06.1956)

Eski 07-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mehmet Söztutan ( 08.06.1956)

8 Haziran 1956'da Kars'ın Sarıkamış ilçesinin Sırataşlar Köyü'nde doğdu İlk, Orta ve Yüksek öğrenimini Erzurum'da yaptı Yabancı Diller Yüksek Okulu mezunudur 5 yıl İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra Türkiye Gazetesi'nde yazarlıkla gazetecilik mesleğine başladı 1985 yılında "Turkey" İngilizce aylık ekonomi gazetesinin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve 1990 yılında da Genel Yayın Müdürü oldu 1995 yılında "Turkey" Gazetesi yanında "Textile Exports" ve "Automotive Exports" gazetelerinin de yayın hayatına başlamasıyla İhlas Uluslararası Yayınların tamamının Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve Grup Başkanı oldu 1997 yılında 22 dergi ile Türkiye'nin üçüncü büyük dergi grubu olan İhlas Magazin Grubu'nun Genel Müdürü oldu

50'den fazla yabancı ülke gezdi Yüzlerce makalesi ve dizi yazıları yayımlandı "Emirgân Lâleleri" adlı romanı ve "I Can Help You" adlı İngilizce öğretim kitabı yayımlanmıştır Evli, iki çocuk babasıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com