Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bekilli, bilgi, deresi, hakkında, nerededir

Bekilli Deresi Nerededir, Hakkında Bilgi

Eski 10-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Recep Yazıcıoğlu, Denizli’ye vali olarak atandıktan sonra doğa sporları yapılabilecek alanları gezerken Bekilli Deresi’ni keşfetti 95 kilometrelik parkuru kısa sürede temizlettirdi, rafting yapılabilir hale getirdi Yılın her ayı rafting yapılabiliyor 3-4 zorluk derecesinde olan parkur yaklaşık 2 saatte katediliyor Amatör raftingçilere uygun değil Su debisi saniyede 25 metreküpten fazla olduğu zaman rafting yapmak tehlikeli olabiliyor Parkurda ilk ve tek yarışma Recep Yazıcıoğlu anısına ve adına yapıldı Parkurun başladığı bölgede 5 kilometre uzunluğunda Mangırınkısık Kanyonu bulunuyor Aynı nehir üzerinde Çal Regülatörü’nden başlayıp Hançalar Köprüsü’ne kadar uzanan 11 kilometrelik ikinci bir parkur var Zorluk derecesi 1 Amatörler ve turistler daha çok bu parkurda rafting yapıyor Çal Parkuru yaklaşık iki saatte tamamlanıyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com