Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dayioğlu, gülten, serçeleri, suna’nin

Suna’Nin Serçeleri Gülten Dayioğlu

Eski 09-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Suna’Nin Serçeleri Gülten Dayioğlu

Roman Özeti : SUNA’NIN SERÇELERİ Gülten DAYIOĞLU

Suna çok yaramaz bir kızdı Mahallenin erkek çocuklarının toplarını çalmayı çok severdiÇünkü onlar onu ayaktopuna almazlardıGene bir gün onların topunu aldı ve onlardan kaçtıEn sonunda yorulduonlara top karşılığı bir söz vermelerini istedi onu da alacaklardı oyunaÇocuklar zar zor kabul ettiBir gün top oynarlarken top bahçeye kaçtıBahçe sahibi sinirli bir kadındı ama evde yoktuSuna gitti topu aldı fakat top elinden kaçtıSuna’nın önünde işçiler kireç kuyusunda kireç söndürüyorlardıSuna dengesini kaybedip kuyuya düştüHer yeri yandıBir yıl okula gidemeyecektiSuna hiç konuşmuyorduAylarca evdeki koltuğunda oturmaktan sıkılıyorduBir gün her yeri kar kaplamıştıPencereye bir serçe kondu Annesi onu içeri aldı ve karnını doyurdularSonra saldılar Suna salmak istememişti Çünkü onu çok sevmişti Serçe onu mutlu etmiştiAnnesi gene gelir bu karda kışta başka nereye gidecek dediErtesi gün birkaç arkadaşı ile geldiDaha sonra 17 oldu Suna çok mutluydu Her gün annesine babasına onları anlatıyordu Serçeleri ayırt etmek için ayaklarına rengarenk halkalar bağladıSonunda bahar geldi Serçelerin biri Suna biz artık gidiyoruz buraya gelmeyeceğiz kırlarda daha çok yiyecek var ama her hafta birimiz gelip sana hikaye anlatacağız dediHer hafta biri gelip Suna sabırsızlıkla bekliyor gelen serçeler hikaye anlatıp gidiyorduBu süre içinde pembe serçe yavrulamıştı Suna yavaş yavaş iyileşiyordu, artık yürümeye başlamıştı bile Bir gün pembe serçe geldi Yanında yavruları vardı Öyküsünü anlattı gittiAnnesi Suna’ya bir şey söylemek istiyorduSuna buna izin vermiyorduErtesi hafta yavrular geldi Suna’ya kendi öyküsünü anlattı ama sonu değişiktiSonunda Suna kendi uydurduğu öykülerini kendi anlatıyor annesine babasına bunları serçeler anlattı diyorduSuna serçelerin sözünü kesti ben bunun sonunu biliyorum dedi Serçeler gitti Annesi Suna’ya Kızım ben bu hikayeleri kendinin uydurduğunu biliyorumAma yürüyünce bunların sona ereceğini de biliyorum dediSuna Evet anne bugün sondu dediAnnesine ilk serçenin pencerede belirdiğini gösterdiAnnesi ile onu izlediler Serçe gittiArkasında el salladılar Suna ve annesi birbirini öptü ve sarıldılar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com