Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ateş, aytuğ, bugün, gökçe, hayal, kuracaktım

Bugün Hayal Kuracaktım - Gökçe Ateş Aytuğ

Eski 08-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bugün Hayal Kuracaktım - Gökçe Ateş Aytuğ

Bugün Hayal Kuracaktım kitap özeti - Bugün Hayal Kuracaktım kitap tanıtımı

Özeti

Bir Cumartesi sabahı… Evde tek başına, yatağında hayal kurmaya çalışan bir kız… Ve nereden geldiği belli olmayan bir yavru kedi sesi… Işte Aslı'nın macerası başlıyor Ama ne macera! Bütün mahalle seferber oluyor, hatta itfaiye bile… Kedi ağacın tepesinde, bakalım kurtarabilecekler mi? Bırakın kediyi acaba Aslı kendini kurtarabilecek mi? Bugün Hayal Kuracaktım Gökçe Ateş Aytuğ'un ilk kitabı Aytuğ, Türkiye'nin en önemli çocuk yazarlarından biri olacağını hissettiriyor bizlere Hikâye çok gerçekçi Karakterler de öyle

Aslı hepimiz olabiliriz, belki de yazarın kendisi Belki de yazar bir “çocuk” Olamaz mı? Olayları çocuğun masumiyeti, saflığı, şaşkınlığı ile izliyoruz Yazarın kurduğu “hepimizin içinde yaşayabileceği” samimi atmosfer, kullandığı duru ve esprili dil sayesinde dâhil oluyoruz öyküye Hepimiz çocuk oluyoruz Aslı'nın içine düştüğü birbirinden üzücü ama bir o kadar da komik olayda biz de yer almak ve yardım etmek istiyoruz Bugün Hayal Kuracaktım, günlük hayatın içindeki sıradan insanların, sıradan bir günündeki sıra dısı olayları anlatıyor çocuk gözüyle Bildiğimiz ve kendimizi iyi hissettiğimiz duygular hâkim öyküye

Çocukluk kaygılarımız, kıskançlıklarımız, işler kötüye gittiğindeki panikleme hallerimiz… Sevgi, güven ve dayanışma ile çarçabuk atlatılan üzüntüler Farklı din ve kültürlerden olsa da bir arada mutlu mesut yaşayarak büyüklere ders veren çocuklar Kitap bu duruşuyla, “Çocuklar çabuk sıkılıyor, aksiyon lazım, doğaüstü güçler şart, biraz sihir, biraz büyü de iyi olur” diyen modern çocuk edebiyatı mühendislerine de en güzel yanıtı vermiş oluyor

Künyesi

Gökçe Ateş Aytuğ
· HayyKitap
· Basım Tarihi : 04 - 2010
· ISBN : 9786054325115
· Sayfa Sayısı : 104

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com