Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çok, defa, fena, iskender, kitabı, küçük

Bu Defa Çok Fena Kitabı - Küçük İskender

Eski 08-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bu Defa Çok Fena Kitabı - Küçük İskender

Bu Defa Çok Fena Kitap Özet - Küçük İskender Kitapları - Bu Defa Çok Fena Kitap Tanıtım - Bu Defa Çok Fena Kitap Fiyatı - Bu Defa Çok Fena Ön Okuma

Kitap Özet

Her şeyin kötüye gittiği, herkesin kabahat koleksiyonu yaptığı hiç bitmeyecek bir filmin içindeyiz Fragmanımızda bizimle ilgisi olmayanlar oynuyor, jenerikte adımız yazmıyor hatta Biçilmiş rollerin fırtınasında gitgide ağırlaşan bir senaryoyu yaşıyoruz Hiç kimsenin dublörü yok Ölürsek arkamızdan belki figüranlar ağlayacak yalnızca

Sinemalarımızda gösterime giren aşklar, mücadeleler, direnişler, isyanlar bir korku filmi mi, komedi mi, dram mı; bilmeden izliyoruz Çıt çıkartmadan izliyoruz ölümleri, sevinçleri

küçük İskender, Bu Defa Çok Fena’da insana ferahlık veren acıların, eziyetlerin şiirleriyle olay mahalline dönüyor Şüpheleri onu suçlulara götürmese de suçun tespiti için topladığı ipuçlarını değerlendiriyor

Siz de içinizden Bu Defa Çok Fena diye mırıldanıyorsanız sık sık, salonda yerinizi aldınız, ışıklar söndü ve canlı diye aşağılanmanız yeniden başladı demektir

DERMAN İSKENDER ÖVER (küçük iskender), 1964 yılında İstanbul'da doğdu 1985’te ‘Marjinal şair’ olarak tanınmaya başladı Yıllar içinde şiirler ve özgür metinler, bir günlük, üç roman, iki özel derleme, bir inceleme, bir antoloji olmak üzere birçok kitap yayınladı Kimi Avrupa ülkelerinde çıkan antolojilerde şiirleri basıldı Kanada’da çıkan Descant adlı edebiyat dergisinin Türkiye özel sayısında, ABD’de ise Murat Nemet Nejat’ın ‘eda’ kavramında yoğunlaştığı Türk şairleri antolojisinde kendine yer buldu İtalya'da düzenlenen Avrupalı Genç Şairler Yarışması'nda (La Giovane Poesia D'europa Nel 1999) ilk ona girdi ve şiirleri bu şairlerle birlikte kitaplaştırıldı

2000 yılında Orhon Murat Arıburnu Ödülleri'nde 'Bir Çift Siyah Deri Eldiven' adlı şiir kitabıyla birincilik aldı 2001 yılında Almanya’da, 2002’de Hollanda’nın çeşitli şehirlerindeki etkinliklerde, 2005’te Avusturya’da, 2007’de Makedonya’da, 2008’de İsveç’te konuşmacı olarak ve şiir performanslarıyla kendini dile getirdi 2003 yılında Berlin’de düzenlenen İlk Türkiyeli Eşcinseller Kongresi’nde bu konudaki dekleresini okudu 2004’te Newyork’ta ve Kuzey Carolania’da üniversitelerde konuşma yaptı ve tek kişilik okuma gecelerine konuk oldu 2006’da ‘İskender’i Ben Öldürmedim’ adlı kitabıyla Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü’nü kazandı Bir dönem seslendirme, senaristlik, radyo programcılığı, şiir matineleri de yapan küçük İskender, içlerinde 'Ağır Roman' ve ‘O Şimdi Asker’in de bulunduğu beş filmde de oyuncu olarak rol aldı Ortak çalışmalar başlığı altında, Türkiye’nin önemli alternatif müzik insanlarıyla şiir/ritim birlikteliğini vurgulamak için sahneye çıktı küçük İskender halen çeşitli dergilerde yazmaya devam etmektedir

Bu Defa Çok Fena
Küçük İskender
Sel Yayıncılık
Fiyatı : 10,00 TL
Ekim 2011
104 sayfa
ISBN: 9789755705347

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com