Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşba, bekir, üşüyorum

Üşüyorum - Bekir Aşba

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Üşüyorum - Bekir Aşba

Üşüyorum - Bekir Aşba
Üşüyorum - Bekir Aşba kitap tanıtımı - kitap özeti

Kitabın künyesi

Üşüyorum

Bekir Aşba

· Chivi Yazıları

· Basım Tarihi : 02 - 2010

· ISBN : 9786055708276

· Sayfa Sayısı : 226

· Etiket Fiyatı : 1400 TL

Kitap hakkında

1992 yılında diasporadan anavatan savunmasına güç veren ''canımızdan vermeye geliyoruz'' diyerek yollara düşen bir arkadaş grubunun hikâyesi 1936 yılında Frankoculara karşı İspanya'yı savunmak için gönüllü bir grubun hikâyesi… Ve daha bir çokları gibi “hep aynı sevda uğruna değilmiydi” 3 günlük tatile gider gibi, yanına yedek bir pantolon bir kazak ve çorap alarak başlayan yolcuğun acı-tatlı anıları

13 ay süren bir savaşın, gayri resmi tarihi Gürcistan Abhazya savaşını konu edinen bu çalışma, Abhazya tarafında gönüllü savaşmaya giden gençlerin hikâyesini anlatıyor O zaman 23 yaşında olan Abaza gencinin, Aşba'nın anıları Onun kişisel hikâyesinde tanık olduğumuz kimliğinin dönüşümü, Abhazya'ya gitme çabaları, savaşta yaşadıkları birer anı olmanın ötesinde tarihi bir belge niteliği de taşıyor Abhazya'ya savaşmaya gidenler, geri dönmeyenler, dostluğun, dayanışmanın yenilmeyen yürekleri Bir savaşın anatomisi

Kitap kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com