Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gübreleme, islahı, toprak

Gübreleme Ve Toprak İslâhı

Eski 07-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gübreleme Ve Toprak İslâhı

Toprak ve Bitki Beslenmesi - Toprak ve Bitki Gübreleme Toprak Islâhı - Toprak Bakımı

Gübreleme ve Toprak Islâhı

Toprak ve Bitki Beslenmesi bitkilerin biyo kimyası, büyümeleri ve büyüme faktörleri üzerinde geniş şekilde durulmaktadır Burada, diğer fidanlık tekniği kitaplarında da yer alan üretme ve yetiştirme tekni-ğindeki, direkt uygulama ile ilgili pratik bazı bilgiler, mümkün olduğunca kısa olarak verilecektir

Sistemli şekilde devamlı fidan yetiştiren fidanlıklarda, toprak yorgunlukları ve bunun sonucu gelişme zayıflıkları sık sık gözlenir Bu itibarla besin maddele ri kaybını önlemek üzere zaman zaman bir düzen içersinde fidanlık topraklarının gübrelenmesi gerekir Araştırmalar göstermiştir ki, iyi şartlar altında yani gerekli besin elementlerini yeterli ölçüde alarak yetiştirilen fidanlar, dikildikleri plantas yon sahalarında, o yıl sadece topraktan aldıkları besin maddeleri ile değil, doku-Fidanlıklarda gübreleme, gübre çeşitlerinin kullanma zamanı ve miktarları Fidan Üretim, Tohum ve Toprak Semineri (18-25 Eylül) bildirisi,Roland Press Comp Newyork

lannda depoladıkları maddeler den de faydalanarak yaşarlar Bu nedenle yeterli besin maddeleri verilen topraklarda yetişen fi danlar, daha iyi tutar, daha iyi gelişir Bu nedenle de fidanlık larda gübreleme önem taşır ayda 1 defa olmak üzere gübreleme yapılır ve toprak ıslak bırakılır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com