Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
faik, iyi, sait, öykücü

En İyi Öykücü Sait Faik

Eski 06-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

En İyi Öykücü Sait Faik

Notos edebiyat dergisi Türk edebiyatının en iyi öykücülerini seçti Listenin birinci sırasında Sait Faik Abasıyanık bulunuyor

Notos Türk edebiyatının en iyi 40 öykücüsü’nü seçti Geniş katılımlı bir anketle belirlenen listede en çok oyu Sait Faik aldı
205 yazarın görüş bildirdiği ve 40 ismin yer aldığı listede Sait Faik'in ardından Sabahattin Ali ve Tomris Uyar geliyor
Mehmet Rifat, Oya Baydar, İlknur Özdemir, Hasan Ali Toptaş, Hasan Bülent Kahraman, Celâl Üster, Oruç Aruoba, Osman Şahin gibi önemli isimlerin yer aldığı jürinin seçtiği listede Sait Faik oyların yüzde 91’ini alarak zirvede yer aldı

26 yazarın hayatta olmadığı 40 kişilik listenin ilk 10'unda yer alan isimler şöyle: Sait Faik Abasıyanık, Sabahattin Ali, Tomris Uyar, Bilge Karasu, Vüs’at O Bener, Füruzan, Cemil Kavukçu, Leyla Erbil, Memduh Ş Esendal, Orhan Kemal

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com