Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
geliyor, kalori, lokantalara, tablosu

Lokantalara Kalori Tablosu Geliyor

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Lokantalara Kalori Tablosu Geliyor

Lokantalara kalori tablosu geliyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, obeziteyle savaş konusunda yeni projelerini anlattı Akdağ, lokanta ve pastanelerde artık porsiyonların kalori tablosunun mutlaka bulunmasını sağlayacaklarını belirtti
Akdağ, lokanta ve pastanelerde artık porsiyonların kalori tablosunun mutlaka bulunmasını sağlayacaklarını belirtti Akdağ, NTV'de yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:
"Obezite ile mücadelenin başındayız Medya kampanyamıza üç ay önce başladık Saha araştırması yaptık, inanılmaz güzel sonuçlar var 2223 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre, yüzde 94'ü söylediklerimizi dinlemiş 15 yaşın üzerindeki vatandaşlarımızın üçte biri, "Kampanyayı öğrendim daha fazla hareket ediyorum" diyor Bir o kadar insan da "porsiyonları küçülttüm" diyor Şimdi porsiyon küçültmeyi genişleteceğiz Kanun çıkarıp tabakları küçültemeyiz Lokanta ve pastanelerde yiyecekler verilirken, yiyeceğin kalori hesaplamalarıyla verilmesini sağlayacağız Tarım Bakanlığı ile çalışıyoruz Ne kadar kalori aldığınızı öğreneceksiniz Kimseye "daha az ye" diye kanun çıkaramayız Herkesin ağzının fermuarı kendi elinde"

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com