Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aydın, eğrek, incirliova, köyü

Eğrek Köyü İncirliova Aydın

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Eğrek Köyü İncirliova Aydın

Eğrek Köyü Bilgileri - Eğrek Köyü Hakkında - Eğrek Köyü Tanıtımı - Eğrek Köyü Resimleri

İlçe: İNCİRLİOVA - İl: AYDIN

Köy Muhtarı: Ramazan TEMEL

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:

0256582 11 04

Cep Telefonu:

0532 645 7278

Eğrek, Aydın ilinin İncirliova ilçesine bağlı bir köydür

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında kesin olmamakla beraber hayvancılık uğraşan ailelerini hayvanlarının bu bölgede eğleştikleri için bu ad verildiği sanılıyor 1 Dünya savaşından sonra ege bölgesin de başlayan yunan istilasında Efelerin sığınak olarak kullandığı köylerden biridir Köy halkı ile birlikte düşmana amansızca zarar ve vatan için bir damla dahi olsa canlarını seve seve vermişlerdir Garip Imamın torunu

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur

Coğrafya

Aydın iline 25 km, İncirliova ilçesine 15 km uzaklıktadır

İklim

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 471
1997 494

Ekonomi

Köyün en önemli geçim kaynağı İncir ve Zeytin le birlikte az da olsa hayvancılıktır

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2009 - Ramazan Temel
2004 - Ramazan Temel
1999 - Ramazan Temel
1994 - Nuri Aktaş
1989 - Necati Karaç
1984 - Cevat Bozkurt

Altyapı bilgileri

Köyde, ilköğretim okulu vardır5 sınıfa kadar eğitim köy okulunda sonrası taşımalı eğitimdir Köyün içme suyu şebekesi vardır kanalizasyon yoktur sadece muhtarlık olarak bir çok mahalleye atık su borusu döşenmiştir Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi vardırama 2006 yılından sonra köy ebesi tayin olduktan sonra yeni bir ebenin ataması olmamıştır tabiki bu atamanın yapılmayışı halkımız arasıda kin ve nefrete dönüşmüştür köyümüz çay mahallesinde hayır sever bir vatandaşımızın yerini ve kaba inşaatını yapıp sağlık müdürlüğüne gurup sağlık evi olarak bağışta bulunmuştur bu gurup sağlık evi açıldığında en az 3500 kişiye hizmet edecektir ben eğrek köyü muhtarı olarak bu konuyu defalarca gündeme getirdim malesef bugüne kadar hiç bir gelişme olmamıştır bu konunun ilgililer tarafından bilinip bir an önce gurup sağlık evi olarak bir doktor ve bir hemşirenin atama papılmasını önemle beklemekteyiz Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır Bigi EĞEREK KÖYÜ MUHTARI RAMAZAN TEMEL

Kaynak : Yerel Net

Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com