Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Şiir Cenneti

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gelse, peygamberimiz, ziyaretimize

__Peygamberimiz Ziyaretimize Gelse__

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

__Peygamberimiz Ziyaretimize Gelse__

Merak ediyorum! Eğer Hazreti Muhammed (sav)ziyaretinize gelse, Yalnızca birkaç günlüğüne Aniden çalsa kapınızı, Merak ediyorum neler yapacağınızı Verirdiniz odalarınızın en güzelini, Gelmişken misafirlerin en kıymetlisi Ve, sunardınız elinizdeki, Yiyeceklerin, seçerek en iyisini Ve, inanmasına çalışırdınız, Onunla beraber olmaktan Ona evinizde hizmet etmekten, Mukayese edilemeyen mutluluğunuza Fakat Onu gelirken gördüğünüzde, Karşılar mıydınız hemen kapıda, Açık kollarınızla, Hoşgeldin diyerek misafirinize Yoksa Değiştiririr miydiniz elbiselerinizi, Buyur etmeden önce içeri Veya saklayıp bazı dergileri, Koyar mıydınız yerine Kuran'ı Kerimi Hala seyreder miydiniz uygunsuz dizileri, Televizyonunuzda, Veya, koşar mıydınız kapatmak için düğmesini, Rahatsızlık vermeden önce ona Kapatır mıydınız radyoyu, İşitmemiştir diyerek onu Ve ister miydiniz söylememeyi, Telaşla çıkan o son kaba sözleri Saklayıp da müzikleri, Alır mıydınız Hadis Kitaplarını ileri Açar mıydınız kapıyı, doğruca girsin diye içeri, Yoksa eliniz ayağınıza mı dolaşırdı Merak ediyorum: Eğer eygamberimiz, Bir kaç günlüğüne sizinle birlikte yaşasa, Yapmaya devam edecek misiniz, Her zaman yaptığınız şeyleri? Diliniz söyler miydi, O alıştığı sözleri Hayatınız değişmeden mi sürerdi, Takip ederek geçmiş günleri Devam eder miydiniz konuşmalara, Ailenizde, her zamanki gibi Zor gelir miydi her yemekten sonra, Yapılınca dua Devam eder miydiniz namaza, Üşenmeden her defa Kalkar mıydınız erkenden, Her sabah, kılmak için namaza Mırıldanır mıydınız aynı şarkıları, Okurmuydunuz aynı kitapları Bilsin ister miydiniz, Aklınızın ve ruhunuzun beslendiği şeyleri? Götürür müydünüz sizinle, Gitmek istediğiniz her yere Yoksa, değişir miydi planlarınız, Sadece birkaç günlüğüne Can atar mıydınız tanıştırmak için, Onu en yakın arkadaşlarınızla Yoksa, onlar sakın gözükmesin, Diye temenni mi ederdiniz, birkaç gün daha Can atar mıydınız kalsın diye sizinle, Ta sonsuza kadar Yoksa Derin bir nefes mi alırdınız, Sonunda gitti diye Bilmek gerçekten ilginç olmalı, Sizin tavrınızı Eğer Hazreti Muhammed (ASV) gelseydi,

Ziyarete birkaç günlüğüne sizi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com