Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
döngü, kısır

Kısır Döngü

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kısır Döngü

benim sorunum bir kısır döngü içinde olmak sürekli bir durağanlık içinde bir işim olacakken olmuyor sürekli bu devam ediyor olumlu düşünüyorum yine aynı iş bulamıyorum reikiyle ilgili 21 gün tekniğini uyguladım olumlama yaptım ama bir türlü işlerim rast girmiyor kendimi şartlamıyorum Hayırlısı diyorum ama bu durum beni umutsuzluğa sürükledi maddi manevi bir sıkıntı içine düştüm elimde olmadan ne yapmalıyım yardımınızı büyük bir merakla bekliyorum teşekkür ederim

Alıntı Yaparak Cevapla

Kısır Döngü

Eski 08-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Kısır Döngü

Bir reçete sunma gayreti içinde olmayacağımBu gibi durumları bende,sende ve pekçok diğeride yaşıyor,yaşıyacakYüzlerce metod,düşünsel,enerjisel,dinsel vb yöntemler önerilebilirBu öneriler kötü,işe yaramaz demiyeceğim(Ki yöntemler işe yarar,ama ne zaman?)Benim açımdan bunların ötesinde bir şeye dikkatini çekmek isterimKısa yazında neleri farkettim ;

" bir türlü işlerim rast girmiyor " ( Bilinçaltı : ne yaparsam yapayım = boşuna )

" olumlu düşünüyorum yine aynı " ( Bilinçaltı : olumlu düşünmek = aynı sonuç )

" işim olacakken olmuyor " ( Bilinçaltı : iş = zaten olmayacak )

" sürekli bir durağanlık " (Bilinçaltı : yaşam = durağanlık )

" bu durum beni umutsuzluğa sürükledi " ( Bilinçaltı : umutsuzluk = olması gereken)

" maddi manevi bir sıkıntı içine düştüm " ( realitede gerçek durum )

Tüm yaklaşımlar,metodlar,olumlamalar,enerjilerin devreye girebilmesi için "bilinçaltı" engeli aşılmalıdırBilinçaltı kabul etmezse,dilin ve zihnin söylediklerinin hiç bir önemi yok

bilinçaltı için yanlış,doğru - zengin,yoksul - hastalık,sağlık - iyilik,kötülük - sevgi,acı vb tüm ayrımlar/tercihler anlamsızdırBilinçaltı harddisktirNer varsa onu sunar,ne verirsek onu depolar (çevre ve toplumun )

Tüm teknikler bilinçaltına hükmemizden sonra başlarOrada efendi bizim olmamız gerekmektedirNLP,Şimdinin Gücü,Secret vb hepsi aynı yere çalışır " bilinçaltı"naBaşka çareleri yok,orayı halletmeden ne olumlama yaparsak yapalım önemi yok

Bilinçaltını kontrol edemeyen (orada patron olamayan) astralede çıkamaz,sigarayıda bırakamaz vb

Ben bir bakış açısı sunmaya çalıştımŞu andaki sıkıntılarına anlık çözüm sunamam(Olası anlık rahatlamlarında geçici olduğuna inanıyorum )Ama temel açıyı anlatmaya çalıştım

Bu arada hoşgeldinUmarım yaşamın güzellikleri kısa sürede senide kucaklar

Selamlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Kısır Döngü

Eski 08-20-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Kısır Döngü

Reborn Nickli Üyeden Alıntı

Bir reçete sunma gayreti içinde olmayacağımBu gibi durumları bende,sende ve pekçok diğeride yaşıyor,yaşıyacakYüzlerce metod,düşünsel,enerjisel,dinsel vb yöntemler önerilebilirBu öneriler kötü,işe yaramaz demiyeceğim(Ki yöntemler işe yarar,ama ne zaman?)Benim açımdan bunların ötesinde bir şeye dikkatini çekmek isterimKısa yazında neleri farkettim ;

" bir türlü işlerim rast girmiyor " ( Bilinçaltı : ne yaparsam yapayım = boşuna )
" olumlu düşünüyorum yine aynı " ( Bilinçaltı : olumlu düşünmek = aynı sonuç )
" işim olacakken olmuyor " ( Bilinçaltı : iş = zaten olmayacak )
" sürekli bir durağanlık " (Bilinçaltı : yaşam = durağanlık )
" bu durum beni umutsuzluğa sürükledi " ( Bilinçaltı : umutsuzluk = olması gereken)

" maddi manevi bir sıkıntı içine düştüm " ( realitede gerçek durum )

Tüm yaklaşımlar,metodlar,olumlamalar,enerjilerin devreye girebilmesi için "bilinçaltı" engeli aşılmalıdırBilinçaltı kabul etmezse,dilin ve zihnin söylediklerinin hiç bir önemi yok
bilinçaltı için yanlış,doğru - zengin,yoksul - hastalık,sağlık - iyilik,kötülük - sevgi,acı vb tüm ayrımlar/tercihler anlamsızdırBilinçaltı harddisktirNer varsa onu sunar,ne verirsek onu depolar (çevre ve toplumun )

Tüm teknikler bilinçaltına hükmemizden sonra başlarOrada efendi bizim olmamız gerekmektedirNLP,Şimdinin Gücü,Secret vb hepsi aynı yere çalışır " bilinçaltı"naBaşka çareleri yok,orayı halletmeden ne olumlama yaparsak yapalım önemi yok

Bilinçaltını kontrol edemeyen (orada patron olamayan) astralede çıkamaz,sigarayıda bırakamaz vb

Ben bir bakış açısı sunmaya çalıştımŞu andaki sıkıntılarına anlık çözüm sunamam(Olası anlık rahatlamlarında geçici olduğuna inanıyorum )Ama temel açıyı anlatmaya çalıştım

Bu arada hoşgeldinUmarım yaşamın güzellikleri kısa sürede senide kucaklar

Selamlar

Söyledikleriniz çok dogru yalnız yazınızı okurken aklıma bir şey takıldı izin verirseniz sormak istiyorum
Bilinç altının patronu olunabilinir mi sahip oldugumuz bu alanı bu güçü özgür irademizle kullanabilir miyiz? Patron- işçi ilişkisi midir kontrol etmek demek?

Saygılar

Alıntı Yaparak Cevapla

Kısır Döngü

Eski 08-20-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

Kısır Döngü

" Bilinç altının patronu olunabilinir mi sahip oldugumuz bu alanı bu güçü özgür irademizle kullanabilir miyiz? Patron- işçi ilişkisi midir kontrol etmek demek? "

Bilinçaltının patronu olalım derken kontrolün bizde olması kastıdırBu kontrol bazılarında farkında olmadan (pasif),bazılarında farkında olarak(aktif) kontroldürVe tabiki bu alan kontol edilmektedirYoksa hard diskte ne varsa bizi o kontol ediyor demektir

Bilinçaltımıza emir verebiliriz,uygulayacaktırSufiler "keşf" yada "ilham"ı nasıl yapmışlar Biz amerikan yada batılı sipirütüeller bu teknikleri anlatınca hoşumuza gidiyor ve yapıyoruzBizden aldıklarını biza satıyorlar; akıllılar

Bu emir vermeyi " özgür irademizle" tanımı tam kastetmiyor diye düşünüyorumFarkında ve sonucunda ne istediğimizi bilerek,net,açık,kendimizden tamamen emin vermeliyizVe bilinçli akılda bu emrin hiçbirşekilde tersi söz,düşünce,imge,olgu,hatıra olmasına izin verilmemeli

Bunun gibi

Selamlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com