Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
Bu Şehir

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bu Şehir

Bu Şehir Yazısı - Bu Şehir İlknur Uzunöner - İlknur Uzunöner Yazıları

Gece çok uykusuz şimdiGöz kapaklarım ağırlaşıyor gitgide ama uykum yokTek yapmak istediğim seni anlatmak insanlara da anlatsam çaresi var mı derdimin?Hiç bir şey haz veriyor bana inanAcım taze ama bir umudum var hala gitsen de kalsan daKaldım en derininde bu kör kuyuların,hep çıkmaz şimdi sokaklarÖlesiye dalıyor gözlerim,işte o an sen varsın aklımda;eşittir ölmek ve sen anlıyor musun?Ne kadar cümle varsa ağzımdan çıkan seni anlatıyor bütün harfler sanki,o sere serpe dümdüz sular fırtınaya teslim şimdi,hırçın ve ağlıyor bir taraftaKaygılarım var biliyorsun ne olduğunu

'Hayır!'gidişin değil,o zaten bir yıkılış ona kaygı diyemem kiAllah'ı yaşamaktı tek derdim seninle;aşka aşk katmaktıNe yazık ki gidiyorsunTek başına yaşamak zor biliyorum,mecburum ama hala bir umut varGeçtiğimiz yollardan geçtim bugün,daha arasından saatler geçti fakat ne kadar değişmiş o merdiven,manzara yok olmuş adeta;serumunu çekmişler Beşiktaş'ın;Dolmabahçe'nin ışıkları yok sevdiğimNefes alamıyor Kız Kulesi baksana ağıtlar yakıyor duymuyor musun yoksa?İstanbul diyorlar ya adına bu koskoca şehir ağlıyor biçareYarim oldun,İstanbul yoldaşım,teselli edemiyor,kırıp duvarlarını köhne yüreğimin;'acı,terk et artık!'diyemiyorAklıma söz geçiremiyorumZaten kalbim dinleseydi beni;o denli bakar mıydı gözlerine,dinler miydi ezan sesi kadar bu sesi yada dokunabilir miydi o kokusuna doyulmayan tenineolmadı yapamadımNasıl İstanbul inatsa bana o da o kadar asil ve yıkıcıYaşamamız gerekiyormuş oldu ve diyemiyorum bir türlü kendime

Çünkü gereken zamanda geldin ve bir rüyayla hediye edildin banaBen hiç:'gitsin onu istemiyorumlanet olsun böyle aşka!'demedim anladın mı?Hava çok soğuk sevdiğim ve soğuk olduğu kadar da yakıcı!!!Işıklar hiçte çekici değil cezp etmiyor beniAciz mi hissetmeliyim yoksa güçlü mü bilemiyorumArkasında duruyorum hisleriminHayat işte ya notayla çalıyor gönlümüzü yada acı aralayıp kapıyı gülümsüyor ama el sallamıyor kimse gidişime,ben bitişlere el sallarken,gözlerim demli ve nemliBuğusu bir sis gibi ilerisi gözükmüyor'Bu da geçer'diyorlar'Bu geçmeyecek!'diyor kalbimHislerimde yanılmadım hiçbir zaman çünküDağlıyor yüreğimi gerçeklerŞu İstanbul ne acılar gösterdi banaNeye uzattıysam elimi ellerini aldı benden ve yine acıma acı katıyor,diyorum ya düşman bu şehir banaHangi dala tutunduysam kuruttu;kırıldı ben düştümDilemmadayım bir cevap Ey Sevgili!Bana fazla olduğunu söylemiştin ruhumu göremedin,o seni taşıyabilir Ey Yar!Yaşadığı acılarla taşır seni ömür boyu;onun her şeye gücü varBir tek ölüme yok,zaten bunun çaresi yok ilacı yokBasit kalır belki bu cümleler gözündeNe kadar aksiysem ruhum o kadar merhametli ve aciz(alışmayı silen)

Süslü kelime bilmiyorum,sana o ihtişamlı yazılardan yazamıyorum belki ama dile getirmeye yetişiyor işte bir kalem bir kağıtArtık ne zaman İstanbul'u dinlesem seni anlatacak bana,her nota yazacak daha fazla ismini kalbime yani en derinine yüreğiminDağlarcasına yakarcasına kor korAnlatamadım kalbimi,gitme diyemedimDefalarca haykırdım içten içe'Gitme;bu şehirden çok benim ihtiyacım var kalbine ve çocuksu gülüşüne' diyeBir gidiş öyküsüne dönüştü Kız Kulesi'nin o masum büyüsü,en acı elvedaya ev sahipliği yapar olduGörülmedi kaldırımların acısı,basamak basamak kalbimin merdivenleriAcı geceye yakın ben ise gecelere esir uykusuz dualarım var,sabah ezanları ve gözyaşlarıAcı,umut,duabütün duyguları aynı anda yaşıyorum;doluyor taşıyor gönlümVe sen cümlelerimin sonundaki üç nokta;bitmek bilmeyenNedir bu soru işaretleri bir neşter gibi iz bırakır bu yüreğe?Sana bir sen bırakacağım derler ya,sen bana bir ben bırak diye devam ediyorum bu gecedeBen olmalı hep ki;sen yaşa izlerin kalsın her hücremde,mutluluk ve hasretten döktüğüm gözyaşları süregelsin;otursun bir tümör gibi beynime,iliklerime işlesin yağmur,dudaklarımı yaksın

Renklere vereyim adını,siyahta sen ol beyazdaYa da mavi düşlerimin adı ol,sevinci olElimde olmayan ne varsa ol işteBeni savuran,gözlerimin daldığı en uzak şehir,durduğum son liman;ama limandan kalkan vapurun son yolcusu olmaYa da o mavideki yakamoz olup parla gözbebeklerimin içindePamuk şekerindeki tat ol,yedikçe suya hasret bırakve aklına gelmeyecek her şey yani üç noktam ol;sonun hiç gelmesinBir annenin yavrum deyişindeki mutluluk ol;dudaktaki ah olmaSinedeki yara ol sızla'Git' de ki i zaman ama elini yüreğimin üzerine de koymayı bil çoğu zaman(boğulduğunu hissettiğin an)Sebep ol hem yaşamaya hem de ölmeye ki bir amacım olsun hem ağlamak hem de gülmek içinSonra seyret İstanbul'un sihriniİstanbul bir büyücü sevdiğim söylemez sırrını çözemezsinBen hala kördüğümünü çözemedim gözlerimi açtığım bu kentinİki rengini gördüm önce beyazdı şimdi siyahGeceleri esir ettiKelepçeledi ruhumu bedenim gitse de ruhum zincirli kaldı hep buradaAdım adım nabzı düşüyor;son nefesini alıyor onun da zamanı azaldı ölüyor sevdiğim bu şehir;gözleri açık gidecek o da terk edecekElini tutamıyorum,tek korkum bu sevdiğim,bitecek

Uykusuz bir ben dahaNeyimiz var ki neyi söyleyeyim sana artıkSiyaha teslim beden,yürek hızlı atar olduArtık haber de gelmiyorGönül istemiyorsa elden ne gelir kiBir umut yeşerdi içimde;gençliği hızlı oldu erken öldüYıldızlar indi gökyüzünden,savaşsa ne çare sevdiğim güneş her gün doğuyorAsıl acı olan ne biliyor musun o güneş de soluyor ve yine yıldızlarBir kısır döngü işte anlıyorumDört duvar arasında bütün duygularım savaşıyor hepsi birbirini teselli ediyor da gözyaşlarımı avutan yokBelki öleceğim az sonra kim bilir?Ne olur ne biter hayat öğretir bunu daRolümüzü seçemeyiz doya doya oynamak zorunlu kılındı bizeTek bunu anlar yürek ve beyin,ortak olunan tek nokta bu onlar için

Ne düşünürsün ne söylersin bilmem ama bir tek şunu dilerim Allah'tan unutama beniMutlu olman da en büyük temennimdir unutmaSeni hayatımın çoğunda isterim tenin için değil kalbin içinYürekten söylüyorsun ya dinleyipte dalmak isterim hep en uzağa,iç çekmek isterim çoğu zamanAh deri ama keşkeleri silerim,eyvahlar bana yakışmazİşte o zaman nemlenir yine gözlerim;bir Zeki Müren bestesi söylersin bana belki,seni görmem imkansız imkansızİmkanı olan hiçbir şeyi sevmedim ki ben hiçSen de imkansızım oldun,aslında her şey çok güzel olabilirdi ya da olmalıydıBöyle geçmiş zamanla konuşuyorum ama o kelimeyi söylemem söyleyemem,sildimBir tek şunu duymak isterdim senden;

‘Kız Kulesi şahit olsun her şeye; sonsuza kadar sürsün bu sevda diyorsan o zaman severim o zaman vuslat yaşarım Bırak öfkelerin orada kalsın Kaçamaklar hanesinde değilim anlasana Ömrümün tam ortasında yazdım kocaman harflerle; SENİ SEVİYORUM, SENİ SEVİYORUM Sana bir sen bırakmak istiyorum Herkesin bana söylediğini söyleme diye seviyorum Sevdaya dair ne varsa her şey bizden önce söylenmiş biliyorsun Hadi uzat; hadi uzatmada uzat elini Çocuksu çığlıklarımı duymuyor musun? Heybemin içinde sıcak bir yürek Armağanım olsun sana Hadi uzatmada uzat elini

İlknur Uzunöner

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com