Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sigara

Sigara

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sigara

Hafif sisli bir havada ve güneşin apartmanlarin arasindan yeni yeni güne merhaba dedigi bir saatte, vapura dogru ilerleyen genç adam; jeton gişesinde, yaklaşik iki ay önce ayrildigi kiz arkadaşini görür ve titrek bir merhaba ile konuşmaya başlar Bu konuşmalar vapurda da devam eder Adamin; Hava o kadar da soğuk değil, dışarıda oturalım mı? sorusuna, kızın Olur cevabı vermesiyle birlikte vapurun en üst katına doğru yol alırlar Birkaç dakika havadan sudan muhabbetlerle geçtikten sonra, adam kıza bir sigara uzatır ve kendisine de bir tane alır Daha sonra, genç adam birden lafa girer:

- Biliyorum, bu konuları daha önce hiç konuşmadık ya da konuşamadık diyeyim Merak etme ama, Neden ayrıldık biz sorusunu sormayacağım Sadece sana söylemek istediğim birkaç şey var, onları konuşmak istiyorum

Genç kız; adama bakarak, Evet seni dinliyorum, devam et dedikten sonra adam, konuşmasina kaldigi yerden devam eder:

- ! Biliyor musun? Ayrıldıktan sonra, seni sigaraya benzetmeye başladım

Kız, hiç tahmin etmediği, alakasız bir konuyla lafa girmesinin verdiği şaşkınlıkla, Ne? Nasıl yani? der Adam, önce kıza uzattığı sigarayı ve sonra kendi sigarasını, çantasından çıkardığı çakmak ile yaktıktan sonra:

- Mesela bir tane sigara yakıyorum ve kül tablasına koyup izlemeye başlıyorum Kül tablasına dökülen külleri gördükçe; anılarımız aklıma, her biri kül olup acılarıma dönüşüyor sonra Arada bir elime alıyorum sigarayı ve içime çekiyorum seni Kendimi zehirlemek için; daha çok, daha çok çekiyorum Bazen de anıları döküyorum kül tablasına Sen zehiri hoşuma gidiyor, içimi acitiyor, vazgeçemiyorum; içime çekmeye devam ediyorum Agzimdan çikan her dumanda, ayrilirken bana biraktigin; son bakişinin silueti beliriyor Her sigaranin oldugu gibi, senin de sonun yaklaşiyor Ve ben yavaş hareketlerle; ne zaman seni söndürmek için, elimi götürsem kül tablasina, aptalca bir umutla Nolur yapma!! diyeceğin zamanı bekliyorum Ama hiçbir zaman duyamıyorum sesini Ve işte bitirdim seni diyorum Hayır hayır kendimi kandırıyorum galiba, Seni böyle bitiremem diyorum sonra Ama bakıyorum kül tablasına; evet! Sen oradasın, evet! Anılar orada Ancak, elimde hala kokun var Yıkasam da, hiç çıkmayacak bir koku Anlıyorum ki; bu sigarada, senin çok az bir kısmını bitirmişim Senden bağımsız bir sen, hep içimde yaşıyormuş Ve anlıyorum ki, sadece sönüyorsun Seni ateşleyecek bir Ben bekliyorsun sabırla O Ben, çok da bekletmiyor seni Bir daha yanmaya başliyorsun Anilar acilar derken yine bitiyorsun Yeniden yaniyor ve bitiyorsun Bu hep böyle devam ediyor; sonunda alişkanlik oluyorsun

Genç kiz anlatilanlari dinlerken; tarif edilmeyecek bir duygu yogunlugu içindeydi Bir yandan, birisinin bu kadar aci çekmesine üzüntü duyarken; diger yandan da, kendisinin hala unutulmamiş olmasindan, haz aliyordu Aslinda kendisi de unutamamişti genç adami Kendi istegiyle ayrilmişti ama; sevmedigi ya da artik bir şeyler hissetmedigi için degil, en yakin kiz arkadaşinin da, o insana karşi bir takim duygular besledigi için gerçekleşmişti bu ayrilik Bunu; ne erkek arkadaşi, ne de en yakin arkadaşi biliyordu Erkek arkadaşina, Bu ilişkide bir şeyler eksik, ben daha fazla sürdüremeyecegim, ayrilmaliyiz diye bir mesaj atarken; kıza, İlgisiz bir sevgili olmaya başlamşıtı günler geçtikçe; çok bunalmıştım Ve bir gün onu, başka biriyle sarmaş dolaş gördüm Bu yüzden ayrıldım demişti Böylece, hem erkek arkadaşindan, kendine göre, makul bir sebeple ayrilmiş; hem de arkadaşina, erkek arkadaşini kötüleyerek, ondan sogumasini saglamişti Kendisinin çok aci çekecegini bile bile, arkadaşini kaybetmemek için, böyle bir yalanlar zincirine başvurmuştu Artik hayatini, bu yalanlara göre düzenlemeliydi Bu yüzden; bu karşilaşmalarinda duygularini bir tarafa birakip, mantigi ile karar vermek zorundaydi Geri dönüşü yoktu ve kiz da bunun farkindaydi Bütün ayrintilari, olasi bir karşilaşma için düşünmüştü daha önceden Adamin anlattiklarini dikkatlice dinliyor ve sözünü bitirmesini bekliyordu Ve adamla göz göze gelip, Bitti, bu kadardı! dermişçesine bakmasindan sonra, kiz konuşmaya başladi:

- Açıkçası bu söylediklerin, hiç beklemediğim şeylerdi Benim, bu açıklamalarına bir yorum yapmamı bekleme Çünkü bunlar; senin kendi düşüncelerin Her biten ilişkiden sonra, yaşanabilecek duygulardan bu anlattıkların Şunu söyleyebilirim ama; yaşadığımız ilişkide, elimden gelen fedakarlığı gösterdiğime inanıyorum Seni hiçbir zaman suçlu görmedim, her şey benden kaynaklıyordu Sonuç olarak, bir şekilde bu ilişki yürümedi ve bitti Bu kadar basit

- Bu kadar mı yani?

- Evet

Genç adam şok olmuştu Belki, daha ilimli bir yaklaşim bekliyordu kizdan Ancak, kesin ve kararli konuşmuştu kiz Hiçbir umudun kalmadigina, kendini inandirmaya çalişiyordu Vapur yanaşmişti iskeleye Tek bir kelime bile konuşmadan vapurdan indiler Iskelenin sonunda; genç kiz, adama sarilarak Hoşçakal dedi Ancak adam, ayrılırken ne sarılmıştı kıza, ne de bir kelime çıkmıştı ağzından Bir heykel gibi duruyordu kızın karşısında Kız da, bir tepki gelmeyince; hızla uzaklaşmayı tercih etti Arkalarına bile bakmadan ayrıldılar

Kız, işyerine ulaştı Yerine oturduktan hemen sonra, cep telefonuna bir mesaj geldi Mesaj, eski sevgilisindendi ve şöyle yazıyordu:

Hep bu karşilaşmayi ve sana sigara hikayesini anlatacagim günü beklemiştim Ve o gün, gözlerimin içine bakip; söyleyeceklerine göre, hayatima bir yön çizecegime

Genç kız, bu mesajdan hiçbir anlam çıkaramamıştı Bu mesajı düşünürken; bir mesaj daha geldi:

kendi kendime söz vermiştim Bugün duyduklarim; beni hayal kirikligina ugratti ve ben kararimi verdim:

Sigarayı bıraktım

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com