Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorulütfen cvplayın

Soru:"Lütfen Cvplayın"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Lütfen Cvplayın"

hocam ben 28 yaşındayım meme cayım sol meme alındı 8 kür komoterapi gördüm radyoterapi görmedim 1 yıl herceptin görüyorum 12 martt de ameliyat oldum 2 evre dendi kızımı emzirirken elime gelen kitleyle anladım ailede yok rutin yıllık kontrolümü yaptırıyordum ultrason momografi istedi doktorum çektirdim sonuçlardan hiç bişey anlamadım kafam karıştı lütfen açıklarmısınız momografi sonucum SAG MOMOGRAMDA SAG MEME SKLEROZE AGIRLIKLI PARANKİM PATARNİNDE OLUP MOMOGRAFİK DUYARLILIK AZALMIŞTIR SAG PAPİLLA VE AREOLA MAMMA YAPILARI NORMAL OLARAK DEGERLENDİRİLMİŞTİR SAG MEME MİKROKALSİFİKASYON VEYA PARANKİM DİSTORSİYONU İZLENMEMİŞTİR MLO GRAFİDE ÜST KADRANDA YAKLAŞIK 7 MM ÇAPLI ŞÜPELİ NODÜLER OPASİTE MEVCUT OLUP US KORELASYON ÖNERİLİR ultrason sonucum SAG MEME CİLT CİLT ALTI ALANLAR NORMADİR SAG MEME PARANKİMİ YAŞ İLE UYUMLU PATERN GÖSTERMEKTEDİR SAG MEME PARANKİMİNDE YER KAPLAYAN SOLİD VEYA KİSTİK KİTLE LEZYONU SAPTANMADI MOMOGRAFİ TETKİKİNDE BELİRTİLEN LEZYON NET OLARAK AYIRT EDİLEMEMİŞTİR HASTAYA KLİNİK VE RADYOLOJİK TAKİP 6 AY SONRA KONTROL US TETKİKİ ÖNERİLİR SAG AKSİLLER BÖLGELER NORMAL OLARAK İZLENDİ HOCAM BU NE ANLAMA GELİYOR AÇIKLARMISINIZ TEŞEKKÜREDERİM SAYGILAR
Dr Editor Saglikdanis

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com