Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kitabının, sinema, özeti

Sinema Ve Ben Kitabının Özeti

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sinema Ve Ben Kitabının Özeti

Sinema ve Ben

Çağdaş Sinemanın önemli isimlerinden biri olan Anderj Wajda, bu kitapla ilk kez karşımıza yazar kimliğiyle çıkıyor Kanal, Küller ve Elmaslar, Memer Adam ve Danton gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenen Wajda, bu kitapta 1949 yılındaki o toy genç delikanlıya -yani kendisine- 30 yıllık sinema deneyimini aktarıyor Yazar bu kitapta, bir yönetmenin aklına gelen bir fikrin adım adım bir sinema filmine dönüşmesini yalın bir dille kaleme alıyor Adeta bir ders kitabı niteliğindeki bu eser tüm sinema öğrencilerinin ve sinema severlerin keyifle okuyacağı bir kaynak

Yazar : Andrzej Wajda

Yayınevi : Es Yayınları

Sayfa Sayısı : 158

Etiket Fiyatı : 14,00 YTL

Basım Tarihi : Haziran 2006

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com