Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Radyo, Sinema ve Tiyatro

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
metni, misafirperverliği, tiyatro, türk

Türk Misafirperverliği Tiyatro Metni

Eski 10-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Turizm Haftası Tiyatro Metni

Mıstık ile Selo köy meydanında karşılaşır Tokalaşıp sarılırlar

SELO : Ooo! Nassın? Bugünnede heç görünmeyon, Coluk Cocuh nassı?

MISTIFA : Eyiyim, eyiyim Selo Napalım, iş güç uğreşiyoz

SELO: Duydun mu? Kömüze durizle gelyomuş

MISTIFA : Duydum duydum ağa Bak bi yo Engilterecen gonuşma bilem hazır eddim

SELO : Ooo! Beg gözel emisin Eyi eyi Höle bir dolaşıverelim

(Biraz yürürler, karşıdan turistler gelir)

MISTIFA : Abooo! Bag iki dene denişik insan geliyo Buna begledimiz durizle oomasın aceb?

SELO : Telaş eme Ben de yazılı gonuşma va ya Eee işi bilecen duriz dimeg yeşil para dimeg

MISTIFA : Doru sölüyon ağam Hemi de beg doru

JOHN : Hello, What is this ( Mıstık’ın şalvarını gösterir

MISTIFA : Şincik bag ni didi? “Sizin diziniz va mı ?” didi (John’a dönerek) ağam biz meşhur muyuk dizimiz ossun? Sen bizi garışdıdın herhal?

JOHN : Yes yes’ Thank you, thank you

SELO : Buna savaşın tankla yapılceni bilyola, bag sana sölüyola

MISTIFA : Eee, dabi onna cahal deel Öle ossa bura gelile mi?

JOHN : (Shakira’ya dönerek) What time is it?

SHAKİRA : (Saatine bakarak) It’s two a clock (Bunu söylerken Selo ve Mıstıfa konuşmaya başlar)

SELO : Annaaaa! Bu Şakir Ağa didi bu gıza Ekek ismi amma bi bildigleri vadır herhal Aceb nirenin ağası Önemli şahsiyet görüyon mu? Möhüm insan

JOHN : Biz gitmek istemek Tarihî yer görmek

SELO : Mıstıfa Ağa, bu gidmeg isteyo herhal?

MISTIFA : Bizim eve götürelim ozman Bizim ev bubadan hatta Ozmanlıdan gamla evdir Soymuz, sülalemiz möhüm insan

SELO : Hayda gidelim ozman sizin eve

MISTIFA : Hadi gidek Hem Engilterecen öreniriz hem de Türk misafirperverliğini gösteririz Emme bunarı gızdırmecen haaa!

SHAKİRA : I’m hungry

SELO : Bu bi şee didi hangır mangır Ni dimeg bu? Sen bilyon mu Mıstıfağa?

MISTIFA : Elimdeki kada bi bakem Oda ne deyo (Kağıda bakar) Haaa! Acıgmış buna Hangır mangır dimeg delmiş bu? İykim hazırlamışım bu kadı

SELO : Çok oyalandık Zati sizin eve gidmeceg miydik?

MISTIFA : Yörü yörü, gidek

(Eve giderler Evde Mıstıfa’nın karısı ekmek yapmaktadır)

MISTIFA : Hanım, hanım! Bag eve gimleri getidim? Bag göryon mu? Duriz getidim, duriz Bu müsafileri beg gözel ağarlayalım Türk misafirperverliğini göstürelim

FADİME : Ooo! Bey, beg eyi emisin hoş gemişle, Emen bi debsisi bişmiş idi Şincik onu geiriverem Yanına da souk bi ayran yapıvedim mi tamam

MISTIFA : Hadi goş gap ge ozman Zati bunarın garnı acıgmış (Turistlere dönüp yemek yeme işareti yaparak) yemeg gelyo, yemeg

(Fadime çıkar)

SELO : Bagın şinci Burada y,ceniz, işceniz, yadcanız Otele goyvemecez size

MISTIFA : Öle bi gice galmag da yok Hem her yeri gezdircez ( bu arada Fadime’ye bağırır) Hanım! Nir de galdın? Gapıp ge şu (bilgi yelpazesinet) emegleri (Ekmekler gelir Ayranlar içilir Turistler beğendiklerini gösteren işaretler yaparlar)

FADİME : Ooo bey beğendile Daa istiyonuz mu?

SELO : Fadime yenge, Hunlara bi gayfe yapıve de Türk gayfesi nassı olumuş bi gösünne

SHAKİRA : Ben var uyumak istemek (Eliyle gösterek söyler)

MISTIFA : Anna tühh! Biz heç düşünemedig bunarın uyumak istediğini

SELO : Doru sölüyon ağam İşte bi kusur eddig

MISTIFA (Turistlere) : Biz şincik size yatag sirelim Siz eccik beklen e mi? Hadi Selo, Biz bunnara yatag sirelim Sen de bene yardım et bakem

SELO : Olu ağam, gelyom

(Sahneden çıkarlar, Shakira ve John yalnız…)

ZEYNEP : İyi ki İngilizce’yi öğrenmişiz Ertan

ERTAN : Benim fikrim nasıldı ama Zeynep?

ZEYNEP : Evet, sayende birkaç gün bedavadan tatil yapacağız Oh be dünya varmış!!!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com