Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alıntılar, edebiyat, kitaplardan, yapılan

Kitaplardan Yapılan Alıntılar Edebiyat

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Acı Sigara Sarp Bengü,

Kaçışın ne gibi işe yarar sonuçları olabileceğini sormak kaçış düşüncesinin özüne aykırıdır, çünkü kaçış, amaçlardan kaçmayı da içerir Bu amaçları olsun isteyenler, kendilerine kaçmanın dışında çözümler aramak zorundadırlar

İnsanlığın Mahrem Tarihi Theodore Zeldin,

Yaşıyorum,dedi delikanlıya, aysız ve kamp ateşsiz bir gece, hurma yerken Ve birşey yerken başka birşey düşünmem Yürüdüğüm zaman da yürüyeceğim hepsi bu Savaşmak zorunda kalırsam , ölüm şu gün ya da bugün gelmiş vız gelir tırıs gider Çünkü ben ne geçmişte ne de gelecekte yaşıyorum

Simyacı Paulo Coelho,

Belkide insanlar sisli bir denizde sürüklenen birer gemiden başka bir şey değiller, ara sıra uzaklarda birbirlerinin ışıklarını görüyorlar ve yan yana geçip giderken kısacık bir süre selamlaşıyorlar

İnsanlığın Mahrem Tarihi Theodore Zeldin,

Evlilik bağını koparmanız onun sizi koparmasından daha iyidir

Nietzsche Ağladığında Irvin Yalom,

Her hikaye, ezeli ve evveli olmayan, alabildiğine hudutsuz bir andır

Pinhan Elif Şafak,

" Birine ihtiyaç duyuyordu insan Etrafında öyle biri yoksa sen yaratmak zorundaydın, olması gerektiği gibi birini yaratırdın İnsanın kendini aldatması, hile yapması gibi birşey değildi bu Aksini yapmak, etrafında Baron gibi biri olmadan yaşamak kendini aldatmak olurdu

Ekmek Arası Charles Bukowski,

Tümüyle sıradan bir kişinin, tümüyle sıradan hayatındaki, tümüyle sıradan olayları keyifsiz ve karamsar bir biçemle anlatan kitapları hiç sevmezdi Gerçeklerden bıkmıştı zaten, bir de ne diye okuyacaktı onları? Ayrıca kendisini bir yere çekmek istediklerini hissetmekten nefret ederdi Otür kitaplarda az yada çok hep biryere çekilirdi insan

Bitmeyecek Öykü Michael Ende,

Özgürlük ağır bir yüktür, ruhun yüklenmesi gereken büyük ve garip bir sorumluluk Kolay değildir Verilen bir armağan değil, yapılan bir seçimdir; bu seçim de zor bir seçim olabilir Yol Yukarıya, ışığa doğru çıkar; ama yüklü yolcu oraya hiçbir zaman varamayabilir

Atuan Mezarları Ursula K Le Guin,

En korkunç gerçekler söylemeye değmeyecek kadar basit olan, bildik gerçeklerdir

Tehlikeli Masallar Ahmet Altan,

Dünya bir sonsuzluğu taşıyamayacak kadar küçük

İsyan Günlerinde Aşk Ahmet Altan,

Her şey bir kez olur yalnızca, ama her şey bir kez olmak zorundadır yinede

Bitmeyecek Öykü Michael Ende,

Vermediğiniz şeyi alamazsınız, kendinizi vermeniz gerekir Devrimi satın alamazsınız Devrimi yapamazsınız Devrim olabilirsiniz ancak

Mülksüzler Ursula K Le Guin,

kuma oturup suya bakardı, herşeye zor inanırdı suya bakınca, Çin diye bir ülke olduğuna ya a ABD'ye ve Vietnam'a, bir zamanlar çocuk olduğuna, hayır, buna inanmak zor değildi, onu unutamazdı bir de erkeklik çağını: çalıştığı işler ve kadınlar, sonra kadınsızlık, şimdi de işsizlik altmışında bir berduş bitmiş bir hiç bir dolar yirmi sent nakit vardı cebinde bir haftalık kirasını da ödemişti bir de okyanus kadınları düşündü yine birkaçı iyi davranmıştı ona diğerleri kurnaz, gürültücü, biraz deli ve çok zor kadınlar olmuşlardıç odalar ve yataklar ve evler ve noeller ve işler ve şarkılar ve hastaneler ve donukluk, donuk günler ve geceler anlam eksikliği ve fırsat eksikliği ve şimdi, altmış yılın karşıığı: bir dolar yirmi sent

Sıradan Delilik Öyküleri Charles Bukowski,

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com